Mobilní kapka krve na 2. lékařské a ve FN Motol. Úspěšná a prospěšná akce je zpět!

Úspěšná a prospěšná akce Mobilní kapka krve je zpět! I tentokrát dorazí do prostor motolské nemocnice transfúzní odběrový tým Ústřední vojenské nemocnice, který odebere krev dárců, zpracuje ji a následně použije tam, kde je jí potřeba. Transfúzní oddělení ÚVN jako jediné v Praze disponuje mobilním týmem s bohatou historii a připravuje i ,,plnou krev“, kterou je možné následně podávat u těžce krvácejících pacientů s traumatem i ve FN Motol.

Odběrový den proběhne 30. 11. 2022 v posluchárenském bloku (blok G) Fakultní nemocnice v Motole, patro SP (někdy též označováno jako -P či snížené přízemí). Budeme velice rádi, pokud se rozhodnete nás v této akci podpořit a krev darovat!

Dárcem krve může být každá zdravá osoba ve věku 18–65 let, prvodárce do 60 let. Bližší informace naleznete na webu ÚVN.

Registrace

Darování bude probíhat od 8.00 do 11.30. Registrujte se pomocí formuláře google kalendáře, do kterého se přihlásíte prostřednictvím google účtu (pokud např. používáte G-mail) po kliknutí na odkaz zde. Označte požadovaný volný časový úsek, zadejte své jméno, příjmení, zda jste student nebo zaměstnanec 2. lékařské fakulty či zaměstnanec FN Motol, své telefonní číslo. Následně klikněte na uložit. Počet dárců je omezen na 54 osob.

Pokud google účet nevlastníte, napište prosím e-mail se svými časovými možnostmi na @email a my vám co nejdříve odpovíme.

Před darováním

Před odběrem krve nebo jejích složek není vhodné 24 hodin předem pít ve větším množství alkohol a jíst tučná jídla, stejně tak není vhodná ani velká fyzická námaha (sportovní výkon apod.). Na druhou stranu není vhodné se na vlastní odběr dostavit nalačno, např. ráno je dobrá lehká netučná snídaně, a zejména dostatek tekutin. K odběru je nutné si přinést s sebou průkaz totožnosti, opakovaní dárci by neměli zapomenout legitimaci dárce krve.

Kontakt

Hlavním koordinátorem akce je Matyáš Uvíra, na kterého se v případě potřeby můžete obrátit prostřednictvím e-mailu @email.

Iniciátorem akce je prof. MUDr. Miroslav Durila, Ph.D., z Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny.

Děkujeme, že pomáháte a přejeme pevné zdraví!

Společný projekt 2. lékařské fakulty UK, Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny 2. LF UK a FN Motol, Motoláku a studentské komory akademického senátu 2. LF UK

Vytvořeno: 14. 11. 2022 / Upraveno: 26. 1. 2023 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.