LÉK: Výzkum – farmaceutický průmysl – terapie – úhrada

1. LF UK ve spolupráci s Centrem pro přenos poznatků a technologií připravila pro zimní semestr 2019 sérii seminářů, které budou komplexně mapovat otázku vzniku a vývoje léčivých přípravků, a to od fáze jejich výzkumu, přes proces úspěšné registrace, cenotvorby a úhrady z prostředků veřejného zdravotního pojištění, až po pravidla spolupráce lékařů s výrobci a prodejci léků.

• Zajímá vás, jak vzniká nový lék?

• Chcete vědět jakou roli při tom hrají farmaceutické společnosti a regulační úřady?

• Máte zájem otevřeně prodiskutovat etické aspekty vztahu lékař – výrobce léčivých přípravků?

V zimním semestru 2019 jsme pro vás připravili ve spolupráci s 1. lékařskou fakultou Univerzity Karlovy sérii seminářů, které budou komplexně mapovat otázku vzniku a vývoje léčivých přípravků, a to od fáze jejich výzkumu, přes proces úspěšné registrace, cenotvorby a úhrady z prostředků veřejného zdravotního pojištění, až po pravidla spolupráce lékařů s výrobci a prodejci léků. Předmět najdete v SISu pod názvem LÉK: Výzkum – farmaceutický průmysl – terapie – úhrada (kód B01957) a je hodnocen 2 kredity.

Cílem předmětu je seznámit posluchače 3.–6 . ročníků lékařské fakulty s problematikou léčivých prostředků tak, aby se ve své nadcházející klinické praxi mohli lépe orientovat a vnímat tento nezastupitelný segment v systému péče o pacienta. Velký důraz bude kladen na dostatečný prostor pro dotazy a diskusi.

Garantem předmětu je rektor Univerzity Karlovy a přednosta ÚLBLD, prof. MUDr. Tomáš Zima, DrSc., MBA.

Více informací naleznete na odkazu zdev letáku (pdf).

Vytvořeno: 25. 9. 2019 / Upraveno: 26. 5. 2021 / Mgr. Ing. Tereza Kůstková