Kurz traumatické resuscitační torakotomie

Štítky

Klinika anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny 2. LF UK a FN Motol a 2. lékařská fakulta Univerzity Karlovy ve spolupráci s III. chirurgickou klinikou 1. LF UK a FN Motol a 1. lékařskou fakultou Univerzity Karlovy, Ústavem anatomie 2. LF UK a Centrem endoskopické, chirurgické a klinické anatomie 2. LF UK pořádá jednodenní postgraduální kurz traumatické resuscitační torakotomie, který se uskuteční dne 29. května 2024.

Organizátoři kurzu:
  • prof. MUDr. Miroslav Durila, Ph.D. (Klinika anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny 2. LFUK a FN Motol)
  • MUDr. Martin Šnajdauf (III. chirurgická klinika 1. LF UK a FN Motol)
  • MUDr. Tomáš Haruštiak, Ph.D. (III. chirurgická klinika 1. LF UK a FN Motol)
Garanti:
  • doc. MUDr. Tomáš Vymazal, Ph.D., MHA (Klinika anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny 2. LF UK a FN Motol)
  • prof. MUDr. Robert Lischke, Ph.D. (III. chirurgická klinika 1. LF UK a FN Motol)
  • prof. MUDr. David Kachlík, Ph.D. (Ústav anatomie 2. LF UK a Centrum endoskopické, chirurgické a klinické anatomie 2. LF UK – CESKA)
Obsah kurzu:
  • Teoretický úvod do problematiky resuscitační torakotomie u polytraumat (MUDr. Miroslav Durila a MUDr. Martin Šnajdauf):
    • indikace
    • kontraindikace