Institut Danone – granty na výzkum v roce 1999, zahraniční stipendia pro studenty posledních ročníků VŠ a mladé absolventy

INSTITUT DANONE VYPISUJE GRANTY NA VÝZKUM V ROCE 1999

Cílem Institutu DANONE je podpořit odborníky z různých oborů v nutričním výzkumu a aktivitách směřujících ke zprostředkování lepší informovanosti české veřejnosti o problematice výživy a zdraví a ke zlepšeni výživy obyvatelstva. Podporovány jsou nejen specifické programy zaměřené na určitý problém nebo rizikovou populaci (školní stravování, obezita, poruchy příjmu potravy, kojenecká výživa apod.), ale i aktivity širokého rozsahu působnosti (výukové a osvětové programy, programy primární prevence nevhodných jídelních návyků a postojů, základní výzkum v oblasti výživy apod.).

Za pět let působnosti byla na výzkumné projekty nadačním fondem Institut DANONE poskytnuta již částka vyšší než 3 000 000 Kč. Institut Danone poskytuje rovněž stipendia na zahraniční pobyty. Každý z patnácti studentů nebo mladých absolventů vysokých škol získal zahraniční stipendium ve výši 50 000 Kč a v roce 1999 se o něj budou ucházet další. Kromě výzkumných programů bylo Institutem DANONE podporováno i vydání odborných a populárně naučných publikací, televizní program, rozhlasový program školení obezitologů nebo rozsáhlý osvětový program pro základní školy. Při podpoře některých rozsáhlejších programů spolupracuje Institut DANONE s Ministerstvem zdravotnictví České republiky, se Státním zdravotním ústavem a dalšími odbornými institucemi.

I VY MÁTE MOŽNOST ZÍSKAT PODPORU INSTITUTU DANONE
PRO VÁŠ PROJEKT

Vaši žádost o finanční podporu Institutu DANONE je možné zaslat do 30. června 1999 na adresu Institutu DANONE, Konopišťská 905, 256 37 Benešov u Prahy.

Každá žádost ve třech originálech musí obsahovat:

1. popis projektu,
  2. cíle projektu,
  3. popis metody,
  4. očekávaný přinos v oblasti výživy a stravování,
  5. očekávaný dopad studie v praxi (publikace, osvětový materiál, prezentace výsledků apod.),
  6. harmonogram = délka řečení projektu
  7. odborný životopis a bibliografii žadatele
  8. rozpočet

V každé žádosti je třeba závazně uvést, zda je projekt financován i z jiných zdrojů a v jaké míře, nebo zda byla žádost o podporu konkrétního projektu podána i u jiné organizace. Vyrozumění bude každému uchazeči zasláno do 3 měsíců.

INSTITUT DANONE, Konopišťská 905, 256 37 Benešov u Prahy. Tel: 0301 75 11 26, fax: 0301 72 71 56

Institut DANONE, nadační fond pro podporu
výzkumu, vývoje a vzdělávání v oblasti výživy

v roce 1995 udělil 3 stipendia na zahraniční stáže,
v roce 1996 udělil 4 stipendia na zahraniční stáže,
v roce 1997 udělil 4 stipendia na zahraniční stáže,
v roce 1998 udělil 4 stipendia na zahraniční stáže

a pro rok 1999 vypisuje opět

ZAHRANIČNÍ STIPENDIA
PRO STUDENTY POSLEDNÍCH ROČNÍKŮ VŠ
A MLADÉ ABSOLVENTY

VÝŠE STIPENDIA

50 000 Kč

(k pokrytí všech druhů nákladů)

PODMÍNKY

K přihlášce musí být přiloženo profesionální CV s referencemi, pozvání k pobytu a program minimálně 1 měsíční stáže týkající se problematiky výživy a potravinářství, výživových stavů, epidemiologie výživy.

Po absolvování stáže předloží stipendista zprávu o průběhu stáže a hodnocení zahraničního partnera.

PŘIHLÁŠKY

Přihlášky odešlete do 31. května 1999 na níže uvedenou adresu Institutu DANONE. Vybraní kandidáti budou vyrozuměni do 30. června 1999 a budou pozváni k jazykové zkoušce.

INSTITUT DANONE, Konopišťská 905, 256 37 Benešov Tel.: 0301 75 11 26, fax: 0301 72 71 56

Vytvořeno: 28. 4. 1999 / Upraveno: 6. 12. 2018 / Administrátor 2. LF UK