Informace o přijímacím řízení

Termín konání přijímacích zkoušek: 10.–11. 6. 2000 pro bakalářské studium
12.–14. 6. 2000 pro magisterské studium
Administrativní poplatek: 500,– Kč,
bankovní spojení – Komerční banka Praha 6 – Pohořelec, č.ú. 37530021/0100, KS 379, VS 00/01
převod. pošta 225 07 Praha 190
Poplatek lze zaplatit poštovní poukázkou či jiným převodním příkazem.

Bližší informace k:

• přihláškám ke studiu

V řádně vyplněné přihlášce musí být též potvrzena správnost údajů o středoškolském prospěchu (potvrzuje střední škola, zaměstnavatel, obvodní – místní úřad apod.) a vyjádření lékaře o způsobilosti ke studiu.
Nedílnou součástí podávané přihlášky musí být doklad o zaplacení administrativního poplatku. Životopis uchazeče fakulta k přihlášce nevyžaduje.
Při neúčasti v přijímacím řízení se administrativní poplatek uchazeči nevrací.

• přijímací zkoušce

Bakalářské studium optiky a optometrie – přijímací řízení má dvě části; první část zahrnuje písemný test z biologie, fyziky a chemie (celkem 100 otázek – každá správná odpověď je hodnocena dvěma body), druhá část obsahuje ústní pohovor před tříčlennou komisí (2 losované otázky, každá hodnocena v rozmezí 0 až 20 bodů). Všichni uchazeči absolvují obě části.
Součet bodů z obou částí je určujícím faktorem pro rozhodnutí o přijetí ke studiu.

Bakalářské studium fyzioterapie – přijímací řízení má dvě části; první část zahrnuje písemný test z biologie a fyziky (celkem 100 otázek – každá správná odpověď je hodnocena dvěma body), druhá část obsahuje ústní pohovor před tříčlennou komisí (2 losované otázky, každá hodnocena v rozmezí 0 až 20 bodů). Všichni uchazeči absolvují obě části.

Magisterské studium lékařství – přijímací řízení je dvoukolové; první kolo zahrnuje 2 písemné testy (biologie – 100 otázek a chemie + fyzika – 100 otázek v poměru 60:40, každá úplná a správná odpověď je hodnocena dvěma body). První kolo absolvují všichni přihlášení uchazeči. Druhé kolo obsahuje písemný test všeobecných předpokladů pro studium medicíny (75 otázek – každá správná odpověď je hodnocena třemi body) a ústní pohovor před tříčlennou komisí (2 losované otázky, každá hodnocena v rozmezí 0 až 20 bodů). Druhé kolo absolvují uchazeči, kteří dosáhnou nejlepších výsledků v prvním kole.
Součet bodů z obou kol je určujícím faktorem pro rozhodnutí o přijetí ke studiu.

Všechny písemné testy jsou vyhodnocovány anonymně, pomocí počítačové techniky.

Z důvodu náhlého onemocnění lze požádat o náhradní termín přijímacího řízení. Písemnou žádost je třeba doložit lékařským potvrzením.

Uchazeči jsou na fakultu ke studiu přijímáni jen na základě úspěšně vykonaných přijímacích zkoušek. Přijetí bez přijímací zkoušky může být děkanem fakulty povoleno pouze v případě, že uchazeč současně řádně studuje ve stejném oboru na jiné lékařské fakultě (dříve tzv. přestup mezi fakultami).

• přípravě k přijímacímu řízení

Fakulta nezasílá ani nevydává modelové otázky a okruhy k přijímacím zkouškám; rozsah požadovaných znalostí předmětů pro 1. kola přijímacího řízení odpovídá učebním osnovám gymnázií. Přípravné kurzy fakulta nepořádá.

Podávání informací:
nepořádá.
Informace podává Studijní oddělení 2. lékařské fakulty na výše uvedené adrese a všech výše uvedených telekomunikačních spojeních.
Všeobecné informace k přijímacímu řízení pro akademický rok 2000/01:

Pozvánky k přijímacím zkouškám budou zasílány doporučeně nejpozději jeden měsíc před přijímacím řízením.
Fakulta nebude hromadně písemně potvrzovat převzetí přihlášek.
Poštovní poukázky s předtiskem fakulty k úhradě administrativního poplatku lze obdržet na Studijním oddělení fakulty.

Studijní programy vyhlášené pro akademický rok 2000/01:

PREZENČNÍ STUDIUM

specializace ve zdravotnictví optika a optometrie 3 20
Ústní Písemná Talentová
všeobecný přehled biologie, fyzika, chemie ne

BAKALÁŘSKÉ PREZENČNÍ STUDIUM

specializace ve zdravotnictví fyzioterapie 3 25
Ústní Písemná Talentová
všeobecný přehled biologie, fyzika ne

MAGISTERSKÉ PREZENČNÍ STUDIUM

všeobecné lékařství lékařství 6 150
Ústní Písemná Talentová