Granty EU – výuka doktorandů (21. 6. 1999)

Marie Curie Training Sites and Marie Curie Development Host Fellowships

Marie Curie Training Sites podporují výuku a mobilitu studentů-doktorandů, kteří v rámci svých doktorských studií hostují na univerzitě, ve výzkumném centru apod.

1. Jednotlivá výzkumná skupina z univerzity, výzkumného centra apod. může požádat o statut výukového centra. Skupina by měla mít zkušenosti s výukou doktorandů (i zahraničních studentů).

2. Vytvoření mezinárodní výukové sítě. Jedna tréninková síť musí být tvořena nejméně 5 organizacemi ze zemí (členských či asociovaných).

Při výběru projektů bude kladen důraz zejména na vědecké kvality vyučujících, zkušenosti s výukou, kvalitu výukového programu a spektrum studentů (předpokládá se, že se budou účastnit také studenti ze zahraničí).

Výuka v Marie Curie Training Sites musí být přístupná i studentům mimo účastnické organizace.

Studenti-doktorandi, kteří mají zájem o výuku ve výukovém centru, kontaktují hostitelskou organizaci. Výběr studentů je potvrzen Komisí. Délka stáže nepřesáhne 3 měsíce v jednom akademickém roce (nikoli během prázdnin).

Tento horizontální program 5. RP EU byl vyhlášen 11. června, deadline je 13. října 1999. Rozpočet je 44 milionů euro.

Podrobné informace na www serveru EU: http://www.cordis.lu/improving/calls/mcft_199901.htm.

Vytvořeno: 21. 6. 1999 / Upraveno: 5. 4. 2024 / MUDr. Ing. Jan Vejvalka, Ph.D.