Diskuse Obejmi svou smrtelnost

Štítky

pondělí 5. prosinec 2022

Skautský institut na Staromáku (Studio, Staroměstské náměstí 1/4, Praha 1)

Vstup volný.

Diskuse, pořádaná nakladatelstvím Cesta domů, je určena především studentům humanitních a medicínských oborů, sociální práce a teologie.

Kam až může dojít medicína v zájmu zachování a prodloužení lidského života? Jaká je role lékaře a pacienta v procesu rozhodování o péči? Jak nové poznatky v medicíně a moderní technologie ovlivňují péči o pacienta v závěru života? Co je dobré „stihnout“ před smrtí a jak je důležité mít sepsané dříve vyslovené přání? A jak to vlastně vypadá, když člověk umírá?

Diskutovat bude primářka domácího hospice Cesta domů MUDr. Irena Závadová a přírodovědec, teolog, pedagog, skaut a přednosta Ústavu etiky a humanitních studií 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy Mgr. et Mgr. Marek Orko Vácha, PhD. Moderuje Mgr. Lukáš Rumlena, senior konzultant a ředitel vývoje Centra dohody.

Vytvořeno: 14. 11. 2022 / Upraveno: 23. 11. 2022 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.