Danone Institut vypisuje granty na výzkum v roce 2001

Cílem Danone Institutu je podpořit odborníky z různých oborů v nutričním výzkumu a aktivitách směřujících ke zprostředkování lepší informovanosti české veřejnosti o problematice výživy a zdraví a ke zlepšení výživy obyvatelstva. Podporovány jsou nejen specifické programy zaměřené na určitý problém nebo rizikovou populaci (školní stravování, obezita, poruchy příjmu potravy, kojenecká výživa apod.), ale i aktivity širokého rozsahu působnosti (výukové a osvětové programy, programy primární prevence nevhodných jídelních návyků a postojů, základní výzkum v oblasti výživy apod.).

Za sedm let působnosti byla na výzkumné projekty nadačním fondem Danone Institutu již poskytnuta částka vyšší než 3 800 000 Kč. Kromě výzkumných programů bylo Danone Institutem podporováno i vydání odborných a populárně naučných publikací, televizní a rozhlasový program, školení obezitologů a rozsáhlý osvětový program pro základní školy. Při podpoře některých rozsáhlejších programů spolupracuje Danone Institut s Ministerstvem zdravotnictví České republiky, se Státním zdravotním ústavem a dalšími odbornými institucemi.

I vy máte možnost získat podporu Danone Institutu pro váš projekt

Vaši žádost o finanční podporu Danone Institutu je možné zaslat do 15. června 2000 na adresu: Danone Institut, Konopišťská 905, 256 37 Benešov u Prahy.

Každá žádost (ve třech originálech) musí obsahovat:

1. popis projektu
  2. cíle projektu
  3. popis metody
  4. očekávaný přínos v oblasti výživy a stravování
  5. očekávaný dopad studie v praxi (publikace, osvětový materiál, prezentace výsledků apod.)
  6. harmonogram (délka řešení projektu)
  7. odborný životopis a bibliografii žadatele
  8. rozpočet
  9. garanci odborného pracoviště

V každé žádosti je třeba závazně uvést, zda je projekt financován i z jiných zdrojů a v jaké míře, nebo zda byla žádost o podporu konkrétního projektu podána i u jiné organizace. Vyrozumění bude každému uchazeči zasláno do 15. října 2000. Čerpání finančních prostředků na přidělené granty bude možné v lednu 2001.

Pro další informace navštivte internetovou stránku www.danone-institut.cz, nebo dotazy na e-mail: @email, @email, @email, @email.

Vytvořeno: 14. 3. 2000 / Upraveno: 17. 1. 2018 / Administrátor 2. LF UK