Česko-německý jazykový tandemový kurz 2016

Organizace GFPS (Gemeinschaft für Studentischen Austausch in Mittel- und Osteuropa e. V.)  pořádá ve dnech 12. 8. – 26. 8. 2016 letní česko-německý jazykový tandemový kurz v Perninku v Krušných horách. Tandemová metoda spočívá v tom, že se kurzu každoročně účastní deset studentů z každé participující země a po dobu dvou týdnů společně zlepšují své jazykové dovednosti.

Kurz je koncipován především pro vysokoškolské studenty, kteří mají středně pokročilé znalosti němčiny. Hlavním předpokladem účasti je chuť aktivně komunikovat a zapojení se do intenzivní německo-české kulturní výměny se zábavným programem. Zároveň je dbáno na pestré složení účastníků dle jejich studijního zaměření. Prostřednictvím této diversity se každoročně v rámci kurzu vytváří dynamická a pestrá skupina mladých lidí různých názorů a pohledů, což přispívá ke vzniku zajímavých a všestranně obohacujících témat k diskusím.

Tandemový kurz je finančně většinově podporován Česko-německým fondem budoucnosti.
Účastnický poplatek pro české účastníky činí 4 200 Kč.

V ceně jsou zahrnuty:

• jazyková výuka vedená profesionálními lektory, učební materiály,
  • ubytování,
  • celodenní strava,
  • dva celodenní výlety (jeden v ČR, jeden do Německa),
  • volnočasové aktivity,
  • certifikát o účasti na kurzu.

Uzávěrka přihlášek: 31. května 2016

Více informací o programu je možné získat zde: http://gfps.cz/projekte/tandem.html.

S případnými dotazy se, prosím, obracejte na @email.

Vytvořeno: 16. 5. 2016 / Upraveno: 11. 1. 2023 / Stanislava Palowska