Celostátní konference s mezinárodní účastí „XXVIII. Ostravské dny dětí a dorostu“

SEKCE PRO PODPORU ZDRAVÍ DÍTĚTE
PŘI SPOLEČNOSTI HYGIENY A KOMUNITNÍ MEDICÍNY
ČESKÉ LÉKAŘSKÉ SPOLEČNOST JEP

Celostátní konference s mezinárodní účastí

XXVIII. Ostravské dny dětí a dorostu

10.–12. května 2000, Rožnov pod Radhoštěm.

Téma: Zdravý vývoj dětí a dorostu

Úvodní informace

Konference je určena lékařům, psychologům a středně-zdravotnickým pracovníkům hygienické služby, nemocnic, ústavů a nestátních zdravotnických zařízení, pedagogům a pracovníkům organizací, podílejících se na prevenci a při výchově dětské a dorostové populace.

Jednotlivé bloky budou věnovány problematice:

• stravování – nové trendy ve školním stravování, možnosti využití nových výrobků a potravinových doplňků ve školním stravování, mléko ve výživě dětí, diety po inf. žloutence, bezlepková dieta atd.
  • dětská obezita jako rizikový faktor civilizačních chorob
  • infekční onemocnění v dětském věku a možnosti očkování
  • alergie
  • rizika ohrožující zdravý vývoj dětí a mládeže – úrazy, školní stres, školní zátěž, drogy, kouření, alkohol atd.

Program odpovídá požadavkům na celoživotní vzdělávání lékařů a doškolování pedagogických pracovníků a je ohodnocen ČSL JEP 5 body.

Ubytování i stravování je zajištěno v hotelu RELAX v Rožnově pod Radhoštěm. Noclehy v rozmezí 300,– až 600,– Kč za lůžko a noc. Konferenční poplatek: členové ČSL JEP 550,– Kč, ostatní 700,– Kč. Přihlášky k účasti spolu s programem budou rozeslány do konce března 2000. Názvy koreferátů k jednotlivým tématům je nutno zaslat do 25. 2. 2000 na KHS Ostrava, Partyzánské nám. 7, 702 00 Ostrava k rukám MUDr. Šárky Andělové, CSc.

Vytvořeno: 25. 1. 2000 / Upraveno: 5. 2. 2019 / Administrátor 2. LF UK