2. lékařská na Týdnu AV ČR: Strach na magnet nepatří

Štítky

Vědecký festival Týden Akademie věd ČR (navazuje na dřívější Týden vědy a techniky Akademie věd ČR) zahrnuje přednášky, výstavy, akce na pracovištích, dokumentární filmy, workshopy a mnohé další aktivity napříč celou republikou i všemi vědeckými obory. Je určen studentům středních škol i široké veřejnosti.

druhý ročník 31. říjen — 6. listopad 2022

kompletní program (web akce)

2. lékařská fakulta UK se ve spolupráci s Fyziologickým ústavem AV ČR podílí seminářem

Strach na magnet nepatří

Přednáškové odpoledne bude věnováno popularizaci výzkumu mozku na poli epileptologie a neuroonkologie. Prostřednictvím programu EasyMR, který pomáhá dětem i dospělým zvládat bez strachu vyšetření pomocí magnetické rezonance, představí výzkumné týmy 2. LF UK, FN Motol a EpiReC Praha pohled do zákoutí mozku u pacientů s epilepsií a mozkovými nádory. Zjistíme, jak nalézt v hlavě něco, co není vidět, a také jak určit molekulární povahu nádoru a odezvu na léčbu bez jehly a biopsie.

Prezentovat budou:

• prof. MUDr. Jakub Otáhal, Ph.D. (2. lékařská fakulta Univerzity Karlovy a Fyziologický ústav AV ČR)
  • MUDr. Martin Kynčl, Ph.D. (2. lékařská fakulta Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice v Motole)
  • Ing. Jan Šanda (2. lékařská fakulta Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice v Motole)
  • Ing. David Kala (2. lékařská fakulta Univerzity Karlovy a Fyziologický ústav AV ČR)
  • Ing. Yeva Prysiazhniuk (2. lékařská fakulta Univerzity Karlovy a  Fyziologický ústav AV ČR)
  • MUDr. Bruno Jurášek (2. lékařská fakulta Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice v Motole)
  • Ing. Pavlína Pokošová (2. lékařská fakulta Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice v Motole)
  • MUDr. Nora Profantová (2. lékařská fakulta Univerzity Karlovy a Ústřední Vojenská Nemocnice)
  • Marie Bartoníčková (studentka 6. ročníku Všeobecného lékařství, 2. lékařská fakulta Univerzity Karlovy)

úterý 1. listopad 2022

16.30—18.00

Malá levá posluchárna (2. LF UK)

program semináře na webu akce: https://www.tydenavcr.cz/program/akce?id=4636&a=strach-na-magnet-nepatri

Vytvořeno: 11. 10. 2022 / Upraveno: 15. 2. 2024 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.