Peli-Cannes 2024 nabídly filmový zážitek univerzitní a nemocniční veřejnosti

Štítky

Info

Cenu diváků převzal od Martina Tomana, který vede studentský filmový klub, scenárista Atestace MUDr. Tomáš Hecht. Fotografie: Matouš Vokatý (2. LF)

Druhý ročník fakultního filmového festivalu Peli-Cannes navštívilo 340 diváků, kteří viděli celkem 12 filmů; diváckou cenu v sekci filmů FAMU získala Atestace bratří Hechtových. Fotogalerie.

Hlavním bodem programu byl britský životopisný snímek Jeden život Jamese Hawese, zachycující osudy Nicolase Wintona a židovských dětí evakuovaných z nacisty okupované Evropy. Doprovázela jej přednáška historika Adama Drdy ve spolupráci s Pamětí národa. Snímek Atestace bratrů režiséra Jana Hechta a Tomáše Hechta, absolventa 2. lékařské a autora scénáře, otevřel soutěžní sekci FAMU a spojil filmové umění s lékařským prostředím. Nakonec získal i festivalovou cenu diváků. Ve třetím sále mohli diváci zhlédnout „oskarové kino“ BarbieOppenheimer.

Vytvořeno: 30. 4. 2024 / Upraveno: 2. 5. 2024 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.