MŠMT vyhlašuje soutěž pro Centralizované rozvojové programy pro veřejné vysoké školy pro rok 2017

MŠMT vyhlašuje soutěž v rámci Programu na podporu vzájemné spolupráce vysokých škol – tzv. Centralizované rozvojové programy (CRP). O konečném výběru projektů a podání jejich přihlášek rozhoduje rektorát UK.

V tomto programu bude podporováno sdílení kapacit a vytváření sítí vysokých škol v České republice. Centralizovaný projekt v tomto programu mohou podat minimálně dvě vysoké školy, podmínkou projektu je vzájemná spolupráce vysokých škol.

V tomto programu, budou podporovány projekty cílené na tyto aktivity:

1. podpora nastavení systému zajištění a hodnocení kvality a diverzifikace studijních programů;
  2. podpora zvýšení kvality vzdělávací činnosti a služeb pro studenty, včetně hodnocení jejich kvality;
  3. podpora mezinárodní spolupráce vysokých škol;
  4. podpora plnění požadavků stanovených obecně závaznými právními předpisy nebo pokyny orgánů státní správy a dalších aktivit vysokých škol upravujících vnitřní organizaci a systémy vysokých škol;
  5. podpora mezinárodních festivalů, přehlídek, výstav a dalších obdobných akcí, a dále festivalů na propagaci a popularizaci vědecko-výzkumné činnosti vysokých škol.

Budou podpořeny pouze projekty, které nelze financovat z operačních programů, zejména vzhledem k jejich zaměření nebo k zapojeným institucím.

V rámci programu se každá veřejná vysoká škola může zapojit nejvýše do tří rozvojových projektů.
Do tohoto limitu se nezapočítávají rozsáhlé projekty, do kterých se zapojí nejméně 13 veřejných vysokých škol.

Fakulta/součást může zaslat nejpozději do 9. září 2016 návrh na podání (nebo účast v) projektu s dalšími vysokými školami. Návrh by měl být ve formě stručné anotace (zde), která bude popisovat obsah projektu, finanční rámec a zúčastněné vysoké školy (popř. informaci, zda je s těmito VŠ závazně domluveno podání/spolupráce na projektu). Z těchto zaslaných návrhů určí vedení UK následně tři projekty, které budou za UK podány, nebo ve kterých bude UK figurovat jako spoluřešitel. Dle proposic Vyhlášení RP budou při výběru preferovány „velké“ projekty se zapojením více VŠ a většími finančními objemy. Do limitu tří projektů se nezapočítávají rozsáhlé projekty, do kterých se zapojí nejméně 13 veřejných vysokých škol.

Minimální výše podpory na jeden projekt činí 1 mil. Kč.
Maximální výše podpory na jeden projekt činí 20 mil. Kč.

Harmonogram soutěže:

Sběr přihlášek – jeden podepsaný originál a elektronicky emailem na Odd. VaV 2. LF UK (@email) nejpozději v pondělí 5. září 2016.

Zaslání přihlášek na RUK do 9. září 2016 ze strany Odd. VaV 2. LF UK.

Návrhy na úpravy a dopracování ze strany RUK od 19. září 2016.

Odevzdání vyhotovených žádostí CRP (čtyři výtisky v listinné podobě + elektronicky) na RUK do 20. října 2016.

Odevzdání žádostí na MŠMT ze strany RUK do 31. října 2016.

Kontaktní osoba za 2. LF UK:
Ing. Pavla Kačmárová,
VaV 2. LF UK,