Znáte Fyziokempy?

Fyziokempy patří mezi projekty Asociace studentů fyzioterapie, neziskové studentské organizace, která vznikla na naší fakultě. Do této chvíle se uskutečnily už čtyřikrát. O tom, jak tyto akce probíhají, co je jejich náplní a komu jsou určené, píše Pavlína Posekaná, organizátorka Fyziokempů.

Na programu jsou každodenní přednášky a praktické workshopy z různých odvětví oboru fyzioterapie. Můžete se zde setkat s alternativními přístupy i seriózní vědeckou prací, vyslechnete si zajímavé poznatky zkušených odborníků, často jedniček ve svých oborech, vyzkoušíte si nové techniky a o všem máte možnost diskutovat nejen s přednášejícími, ale také s kolektivem studentů z různých ročníků a fakult z celé České republiky. Nejde tu však jen o vzdělávání a vážné debaty, součástí akce je také doprovodný program, ať už ve formě sportovního vyžití a dobrého jídla, nebo bohatého večerního programu (táboráky, seznamovací hry, vědomostní kvízy a další).

Fyziokemp se koná dvakrát ročně pod názvy Letní a Zimní Fyziokemp. Probíhá formou prodlouženého víkendu na neakademické půdě, tedy v příjemném prostředí penzionů, kempů nebo třeba ekofarmy. Akce je připravena pro 30 účastníků z řad studentů fyzioterapie od 1. ročníků bakalářského studia po studenty doktorandského studia. Přednost mají zájemci z řad studentů fyzioterapie, ale v případě volných míst rádi uvítáme i mediky, kteří se o náš obor zajímají! V současné době máme za sebou již čtyři úspěšné kempy, jeden – Zimní Fyziokemp 2016 – právě připravujeme a do budoucna myslíme na další a ještě lepší akce! Máme totiž k jejich pořádání velkou motivaci, všechny kempy se zatím mohou pyšnit plnou kapacitou a výbornými ohlasy.

Pro další informace sledujte stránku http://www.asfcr.cz nebo náš facebook, kde se můžete dočíst o ostatních proběhlých i chystaných akcích, kterých je opravdu požehnaně.

Za ASF

Pavlína Posekaná, organizátorka Fyziokempů