Motolská míle 2016

Jaké pocity závod v bílých pláštích doprovázely? Přečtěte si v článku jedné ze závodnic, studentky Anny Voinilovych. Autorkou fotografií je Bára Vakrmanová. Motolskou míli organizoval Ústav tělesné výchovy 2. LF UK ve spolupráci se studentským spolkem Motolák.

Věda...  Jaké podstatné místo zaujímá v životě lidí odváživších se spojit svůj život s medicínou. Touha po poznání, zvedající brzo ráno z postele, dny naplněné horlivou intelektuální prací ve jménu světlého cíle – rozhodně to přináší velké potěšení. Ale občas to chce pauzu, přestat řešit v hlavě stovky věcí, zavřít oči, zastavit okamžik a vzdát se zajetí vlastních pocitů.

Takovou skvělou možnost nám, studentům 2.  lékařské fakulty, laskavě poskytli během fakultní Vědecké konference 20. dubna 2016.  Motolská míle – skvělá akce, která se už stala tradicí: běh v bílých pláštích areálem naší alma mater. Jako skuteční maratonci – dostali jsme závodní čísla, seznámili se s naplánovanou trasou a po slovech „Pozor! Teď!“ se nám prášilo za patami.

Příjemné teplo rozlévající se tělem, svaly naplňující se krví, svoboda a lehkost na duši, žádné starosti, prostě vnímáš své vlastní dýchání, slyšíš tlukot svého srdce, cítíš své tělo, jeho sílu a možnosti, přimhouřiv oči, s úsměvem se díváš na sluníčko a chytáš tento nádherný okamžik. Nepopsatelné požitky.

Radostné výkřiky tě vracejí do reality: kamarádi tě vesele vítají na finiši. Míle překonaná. Jsme šikovní. Drobné osobní vítězství každého z nás. Nejvíc ale na sebe mohou být pyšní hlavní vítězové toho závodu: studentka fyzioterapie Barbora Jíšová v kategorii žen, student-medik Peter Ďurec v kategorii mužů.

O účasti a výsledcích píše PaedDr. Ivan Čechovský (Ústav tělesné výchovy 2. LF UK):

Počasí přálo a bouřlivá podpora ze strany děkanátu, Ústavu tělesné výchovy a Motoláku motivovala účastníky Motolské míle ke skvělým výkonům. Letošní celková účast byla téměř dvojnásobná než v loňském roce, což bylo velmi milým překvapením.

Vlastního závodu se zúčastnilo 60 závodníků, 34 v kategorii mužů a 26 v kategorii žen.

V mužské kategorii zvítězil Peter Ďurec, druhý byl Martin Žabka a třetí David Keprta. Ženskou kategorii ovládla zcela suverénně Barbora Jíšová před druhou Eliškou Kulhavou a třetí Evou Richterovou. Jako každoročně byla vyhodnocena soutěž družstev, kdy se sčítaly časy tří závodníků předem určených týmů. Zúčastnila se tři družstva výkonová a jedno družstvo recesistní. Zvítězili Řeholníci fyzio před týmy Bramborová nať A a Bramborová nať B.

Ty nejlepší na stupních vítězů osobně dekoroval pan děkan 2. lékařské fakulty společně s vedoucí Ústavu tělesné výchovy.

Velký dík patří všem účastníkům a spolupořadatelům.

Vytvořeno: 25. 4. 2016 / Upraveno: 24. 1. 2019 / Mgr. Ing. Tereza Kůstková