Vědecký pracovník – postdoktorand pro výzkum

Štítky

Pracovní skupina CLIP (Childhood Leukemia Investigation Prague) hledá kandidáty s doktorským titulem pro pozici postdoktoranda. Hledáme motivované vědecké pracovníky s dobrou pracovní etikou, kreativním myšlením a zaujetím pro dané téma. Výhodou je specializace v oboru biochemie a buněčné biologie. Projekt je zaměřen na studium metabolického programu leukemických buněk. Nádorový metabolizmus je velmi aktuální téma při studiu rozdílné citlivosti pacientů na terapii, účinnosti léků a vývoji rezistence na konvenční terapii. Studie prováděné na našem pracovišti využívají různé modely (in vitro, in vivo), genetické inženýrství, nejnovější detekční metody v metabolomice a fluxomice. Projekt je realizován v úzké spolupráci s Akademií věd České republiky i s výzkumnými pracovníky ze zahraničí. V případě zájmu nás kontaktujte s aktuálním CV a dokladem o ukončení doktorského studia.

Požadujeme:

• doktorát v oblasti přírodních věd
  • odborné znalosti v oblasti biochemie, molekulární a buněčné biologie
  • výhodou je zkušenost s buněčnými kulturami a cytometrickými metodami
  • týmový hráč v rámci naší výzkumné skupiny i se spolupracovníky
  • pokročilé komunikační a písemné dovednosti v angličtině
  • doklad o ukončení doktorského studia

Nabízíme:

• práci v prestižní a moderní laboratoři
  • účast na výzkumu metabolického programu leukemických buněk
  • různorodou práci v přátelském kolektivu
  • profesní růst
  • nástup od dubna 2024

Benefity:

• 5 dní pro osobní rozvoj
  • 5 týdnů řádné dovolené
  • závodní stravování, stravenkový paušál
  • příspěvek na sport/kulturu/volný čas
  • příspěvek na penzijní připojištění

V souvislosti s přihlášením do tohoto výběrového řízení a zasláním podkladů si Vás dovolujeme informovat, že 2. lékařská fakulta Univerzity Karlovy, se svým sídlem V Úvalu 84, Praha 5 – Motol, bude v souladu s příslušnými právními předpisy, především zákonem č. 110/2019 Sb., zpracovávat Vaše osobní údaje pro účely výběrového řízení na tuto pozici a to až do ukončení tohoto výběrového řízení.

Vytvořeno: 14. 3. 2024 / Upraveno: 14. 3. 2024 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.