2. lékařská má dva nové profesory: Romana Chmela a Jana Janotu

Prezident Petr Pavel předával 12. prosince ve Velké aule Karolina jmenovací dekrety profesorům. 2. lékařská fakulta tak má dva nové profesory. Jsou jimi prof. MUDr. Roman Chmel, Ph.D., a prof. MUDr. Jan Janota, Ph.D.

Oborem prof. Chmela je gynekologie a porodnictví, působí na Gynekologicko-porodnické klinice 2. LF UK a FN Motol.

Na stejné klinice působí i prof. Janota. Profesuru získal v oboru pediatrie. Kromě motolské nemocnice působí také na Novorozeneckém oddělení s JIP Fakultní Thomayerovy nemocnice.

Prof. Roman Chmel přebírá jmenovací dekret profesora. Foto: Michal Novotný, RUK

Velká aula Karolina se 12. prosince zaplnila téměř do posledního místa. Slavnostní ceremoniál řídila Radka Wildová, vrchní ředitelka Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy ČR (MŠMT).

Již podruhé byl předáním nových rektorských dekretů pověřen prezident Petr Pavel. Než se tak stalo, připomněl všem zúčastněným, že získáním dekretů profesní cesta zdaleka nekončí.

Prof. Jan Janota přebírá jmenovací dekret profesora. Foto: Michal Novotný, RUK

„Nyní přichází etapa, kdy je třeba předávat vědění ostatním, zajistit jeho kontinuitu a další rozvoj. Pomáhat mladé nastupující generaci vědců a kolegů, motivovat studenty k touze po poznání, kreativitě a badatelské originalitě. Dobrý profesor se pozná i podle toho, že jej jednou jeho žáci přerostou. Což je důkazem, že dokáže být silným, inspirujícím a motivujícím osobním vzorem. A tak vám s nejlepšími úmysly přeji, ať vás jednou vaši žáci přerostou,“ popřál prezident Pavel.

Podrobnější článek o ceremoniálu předávání profesorských dekretů přináší web Univerzity Karlovy.

Vytvořeno: 14. 12. 2023 / Upraveno: 14. 12. 2023 / PhDr. Mgr. Kateřina Křenová