Tisková zpráva „Ztráta spořitelny letos přesáhne 7 miliard korun“

Ztráta spořitelny letos přesáhne sedm miliard korun

PRAHA – Ztrátu maximálně 7,5 miliardy korun očekává v letošním roce Česká spořitelna. Na konci roku 2000 by hospodářským výsledkem banky měla být „červená nula“, tedy vyrovnání příjmů a výdajů s minimalizací účetní ztráty. „Zatímco podle českých účetních standardů banka letos očekává ztrátu do 7,5 miliardy Kč, podle mezinárodních účetních standardů očekává kvůli daňovým dopadům ztrátu do 10 miliard korun,“ řekl generální ředitel ČS Dušan Baran. V letošní očekávané ztrátě ČS je již zahrnut pozitivní dopad operace s Konsolidační bankou ve výši šesti miliard korun. Vláda rozhodla, že Konsolidační banka do konce roku odkoupí od České spořitelny ztrátové a pochybné úvěry v nominální hodnotě 33,3 miliardy korun za 20 miliard korun, přičemž tržní hodnota zajištění činí 14 miliard korun. Zatímco podíl klasifikovaných úvěrů banky na celkovém úvěrovém portfoliu činil k 30. září 41,2 procenta, po převodu části portfolia na Konsolidační banku se podíl klasifikovaných úvěrů sníží na 16,8 procenta.

čtk

Douška:

Náklady na výstavbu a přístrojové vybavení modrého pavilónu FN Motol, nejmodernější české univerzitní nemocnice pro dospělé, v níž mají své kliniky l. a 2. lékařská fakulta Univerzity Karlovy, činily podle dostupných zdrojů 7,5 mld. Kč. Stavba byla zahájena v r. 1986. Modrý pavilón byl pro pacienty otevřen na podzim r. 1997

5. 12. 1999 M. Bojar

Vytvořeno: 10. 12. 1999 / Upraveno: 29. 11. 2017 / prof. MUDr. Martin Bojar, CSc.