Stipendium – Bádensko-Württembersko

Vládní stipendia na léto 2000 a pro školní rok 2000–2001.

1. 3 stipendia na jeden semestr pro studenty germanistiky, kteří jsou v okamžiku podání žádosti ve 2. nebo vyšším ročníků.

2. 3 stipendia na 1–2 semestry pro doktorandy (bez omezení oboru)

3. 3 (maximálně 4) stipendia na 3–4 týdny pro vysokoškolské učitele (bez omezení oboru)
    Od uchazečů se požaduje předběžný kontakt s příslušnou vysokou školou v Bádensku-Würtembersku, přičemž prioritními školami jsou univerzity v Kostnici, Heidelbergu a Freiburgu.

4. (minimálně) 5 stipendií na jednoměsíční letní jazykový kurs

Formulář žádosti si uchazeči mohou vyzvednout nebo vyžádat v AIA. Vyplněný formulář je třeba ještě doplnit těmito doklady (v němčině nebo opatřené německým překladem):

• stručný životopis
  • zdůvodnění žádosti s náčrtem předpokládaného studijního a pracovního programu (u letního jazykového kursu jen zdůvodnění žádosti)
  • přehled dosavadních studijních výsledků (týká se pouze studentů)
  • dvě doporučení od vysokoškolských učitelů (týká se studentů a doktorandů)
  • o ukončení VŠ studia a o zařazení do doktorandského studia v ČR (týká se pouze doktorandů)
  • evidenční list AIA (uchazeči je vyplní česky).

Uzávěrka přijímání žádostí je 10. březen 2000.

Veškeré doklady je třeba doručit (osobně nebo poštou) na adresu: DZS, Akademická informační agentura, Senovážné nám. 26, P.O.BOX 8, 110 06 Praha

Výsledek prvního kola přijímacího řízení bude uchazečům oznámen českou stranou do konce dubna 2000.

Vytvořeno: 19. 1. 2000 / Upraveno: 30. 10. 2018 / Administrátor 2. LF UK