Stipendijní program Nadace Herberta Quandta na Technické univerzitě v Drážďanech v akademickém roce 2001/2002

Bližší informace o této nabídce jsou k dispozici na Oddělení pro vědeckou činnost a zahraniční styky (tel.: 2443 5836)

UNIVERZITA KARLOVA V PRAZE

Univerzita Karlova v Praze
proděkance a proděkanům
pro zahraniční styky všech fakult
OVOCNÝ TRH 3
116 36 PRAHA 1
ČESKÁ REPUBLIKA
TEL.: 224491301
FAX: 224229487
E-mail: @email

Praha, 16. 10. 2000
č.j. 5370/V/00

Stipendijní program
Nadace Herberta Quandta na Technické univerzitě v Drážďanech v akademickém roce 2001/2002

Vážená paní proděkanko, vážený pane proděkane,
v akademickém roce 2001/2002 je našim studentům opět nabídnuta možnost studia v rámci programu Nadace Herberta Quandta na Technické univerzitě v Drážďanech. Stipendijní program této nadace spolu s nadací ATLANTA AG podporuje výměnu studentů, doktorandů a vědeckých pracovníků mezi Technickou univerzitou v Drážďanech a univerzitami ze zemí střední a východní Evropy.

1. Studijní stipendijní pobyt – výměna studentů a doktorandů

Délka pobytu: 1–4 semestry
Studium je určeno pro: studenty 800,– DM měsíčně max. 2 roky
doktorandy 1.200,– DM měsíčně max. 1 rok

Žádost o stipendium:

• Přihláška (Bewerbung zu einem Studienaufenthalt)
  • Žádost o přijetí ke studiu (Antrag auf Zulassung zum Studium für Quandt-Stipendiaten)
  • Podrobný popis studijního záměru na TU Drážďany (cca. 2 strany)
  • Doporučení jednoho profesora UK
  • Doklad o imatrikulaci na UK
  • Maturitní vysvědčení s německým ověřeným překladem
  • Doklad o studijních výsledcích s německým ověřeným překladem
  • Doklad o znalosti němčiny
  • 1 fotografie

Doklad o správnosti překladu může vystavit zahraniční nebo studijní oddělení příslušné fakulty.

2. Výzkumný stipendijní pobyt

Délka pobytu: 3–12 měsíců
Pobyt je určen pro: doktorandy 1.200,– DM měsíčně
mladé vědecké pracovníky (do 35 let) 1.800,– DM měsíčně

Žádost o podporu výzkumného pobytu:

• Přihláška (Bewerbung zu einem Forschungsaufenthalt)
  • Tabulkový životopis
  • Studijní výsledky
  • Potvrzení o znalosti němčiny
  • Doporučení jednoho profesora UK
  • Podrobné zdůvodnění výzkumného pobytu

Předpokladem podpory výzkumného pobytu je zvací dopis odpovědného vysokoškolského učitele z TU Drážďany.

3. Krátkodobý pobyt v rámci vědecké výměny

Cíl: pouze za účelem porady kvůli konkrétním studentským výměnám a společnému vedení diplomových prací s drážďanským partnerem
Délka pobytu: max. 5 dní
Pobyt je určen pro: vysokoškolské učitele a administrátory 150,– DM na den max. 5 dnů

Žádost o podporu krátkodobého pobytu:

• Přihláška (Bewerbung zum Kurzaufenthalt)
  • Podrobné zdůvodnění pobytu

Stipendia jsou určena pro zájemce všech oborů zastoupených na TU v Drážďanech. Zájemci podávají přihlášky prostřednictvím zahraničního oddělení svých fakult UK. Předvýběr 5 kandidátů proběhne na Rektorátu UK do konce ledna 2001. Konečný výběr se uskuteční na TU v Drážďanech za účasti Nadace Herberta Quandta. Výsledky budou oznámeny do 31. 5. 2001.

Žádáme Vás o seznámení Vašich studentů, doktorandů a vědeckých pracovníků s touto nabídkou a nominaci jednoho nejlepšího kandidáta a jednoho náhradníka.

Termín odevzdání přihlášek na zahraniční odbor Rektorátu UK je dne 31. 12. 2000.

S pozdravem prof. PhDr. Jiří Kraus, DrSc.
prorektor Univerzity Karlovy
Vytvořeno: 10. 11. 2000 / Upraveno: 3. 10. 2018 / Administrátor 2. LF UK