Stipendia – Bavorsko, Bádensko-Württembersko

Předpokládá se, že Bádensko-Württembersko poskytne České republice pro akad. rok 2001/2002 tato stipendia:

• 3 stipendia na 1–2 semestry pro doktorandy (bez omezení oboru)
  • 4 stipendia na 2–4 týdny pro vysokoškolské učitele (bez omezení oboru).

Od uchazečů se požaduje již předběžný kontakt s příslušnou vysokou školou v B.-W., přičemž prioritními školami jsou univerzity v Kostnici, Heidelbergu a Freiburgu.

Uzávěrka přijímání žádostí je 30. 3. 2001

Formulář žádosti si mohou uchazeči vyzvednout na adrese: AIA, DZS MŠMT ČR, Senovážné nám. 26, 110 06 Praha 1 (tel.: 24229698).
Při podávání žádosti je třeba kromě vyplněného formuláře předložit následující doklady:

• stručný životopis
  • zdůvodnění žádosti s náčrtem předpokládaného studijního a pracovního programu
  • přehled dosavadních studijních výsledků (pouze u studentů)
  • dva doporučující dopisy (týká se studentů a doktorandů)
  • předběžný příslib přijetí
  • evidenční list AIA (tento jediný doklad v češtině, ostatní v němčině nebo opatřené německým překladem)

Bavorsko – doktorská jednoroční stipendia na školní rok 2001/2002

Tato stipendia jsou určena pro mladé absolventy VŠ bez omezení oboru. Vyžaduje se dokončené vysokoškolské vzdělání již v okamžiku podání žádosti.

Uchazeč musí splňovat tyto podmínky:

• trvalé bydliště na území ČR
  • občanství ČR
  • v době poskytnutí stipendia nesmí být starší 30 let
  • nemožnost financování studijního pobytu v Bavorsku z vlastních prostředků nebo jiných zdrojů
  • velmi dobře ovládat německý jazyk
  • doložit absolvování vysokoškolského studia s výrazně nadprůměrnými studijními výsledky
  • mít navázán předběžný kontakt s VŠ v Bavorsku, předložit studijní záměr a příp. seznam publikací
  • v době poskytnutí bavorského stipendia být zapsán do některé formy doktorského studia v ČR

Formulář žádosti o stipendium je k dispozici na AIA (viz výše).

Uzávěrka přijímání žádostí je 15. březen 2001.

Nové nabídky studijních možností v zahraničí jsou k dispozici na www stránkách Akademické informační agentury: http://www.dzs.cz/aia/aiainfo.htm.

Vytvořeno: 27. 2. 2001 / Upraveno: 20. 12. 2018 / Administrátor 2. LF UK