Seminář: Ženy ve vědě

Sociologický ústav Akademie věd ČR, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Univerzita Karlova v Praze, Fakulta humanitních studií, Steering Commitee ČR „Ženy a věda“ si vás dovolují pozvat na seminář Ženy ve vědě.

Seminář je zaměřen na problematiku postavení žen v současné české vědě. Je určen především ženám působícím v české vědě, a to jak v Akademii věd, tak na univerzitách. Cílem semináře je seznámit zájemce se základní teoretickou a praktickou tématizací otázek souvisejících s působením, možnostmi uplatnění a perspektivami žen ve vědě. Účastníci semináře budou seznámeni s prvními poznatky z českého prostředí, získají informace o procesu institucionalizace tématu „ženy a věda“ v rámci České republiky a v evropském kontextu. Seminář je vůbec prvním setkáním žen, které pracují ve vědě a výzkumu v České republice.

Seminář se koná dne 30. 5. 2001 od 10 do 16 hod. ve Vile Lanna, V sadech 1, Praha 6 (10 min. od stanice metra Hradčanská).

Svoji účast, prosím, potvrďte do 20. 5. 2001 na:
E-mail: @email
telefon: 222 22 09 24
fax: 222 22 01 43
nebo písemně na adresu: Tým „Gender v sociologii“, Sociologický ústav AV ČR, Jilská 1, 110 00 Praha 1.

Vytvořeno: 10. 5. 2001 / Upraveno: 26. 11. 2018 / Administrátor 2. LF UK