Reprezentujte fakultu v intenzivní medicíně, zúčastněte se Sim University

deadline přihlašování: 7. srpna

fakultní kolo: 19. nebo 26. září

národní kolo: 24. listopadu 2023

Baví vás intenzivní medicína a simulace? Chcete zažít něco nového, získat spoustu nových dovedností a znalostí a super zkušenost do CV? Pak je tato příležitost právě pro vás.

Společnost pro simulace v Evropě (SESAM) po desetiletí podporuje inovace a networking v oblasti lékařského vzdělání založeného na simulacích. Od roku 2013 je cílem SimUniversity vytvářet příležitosti pro pregraduální studenty zdravotnických oborů k získání mezinárodních zkušeností. Účastní se simulačních scénářů, soutěží proti sobě jako týmy, učí se jeden od druhého, pod dohledem zkušených kliniků a odborníků v oblasti simulační medicíny rozvíjejí své klinické i netechnické dovednosti a především zažijí něco nevšedního.

Národní kolo Sim University proběhne pod záštitou předsedy Asociace děkanů lékařských fakult ČR prof. Repka 24. 11. 2023 v Simulačním centru Masarykovy Univerzity (SIMU). Každý tým bude konfrontován se simulačním scénářem kritického stavu (například anafylaxe, perioperační infarkt  myokardu, život ohrožující krvácení etc.). Po každém scénáři bude následovat debriefing se zkušenými facilitátory, zaměřený na technické i netechnické dovednosti. Vítěz národního kola bude reprezentovat Českou republiky na SimUniversity 2024.

Za každou fakultu se může účastnit pouze jeden tým složený ze čtyř studentů (medicíny či ošetřovatelství), proto na fakultě proběhne výběrové kolo. Bude se konat 19. 9. nebo 26. 9. 2023 přibližně od 9.00 do 14.00. Podrobnější informace pošleme mailem.

Zájemci se prosím hlaste na mail @email, do zprávy prosím napište složení týmu a který den pro výběrové kolo byste preferovali, pak se vybere finální termín podle většího zájmu.

Deadline pro přihlašování je 7. 8. 2023.

Vytvořeno: 3. 8. 2023 / Upraveno: 3. 8. 2023 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.