Přednáška o humanitárním projektu v keňské nemocnici Itibo

Štítky

Prach, slunce a zapadlá vesnička Itibo v západní Keni. Právě zde vybudoval český zdravotník Aleš Bárta ve spolupráci s humanitární organizací ADRA ČR nemocnici, která funguje již sedmnáct let.

Přednášet o ní budou studenti 2. LF, kteří tam letos v březnu měsíc působili. Své zážitky a zkušeností předají ve spolupráci se spolkem Motolák a 3. LF na přednášce Mise Itibo, která se uskuteční ve středu 15. května 2024 v 17.00 v Malé pravé posluchárně v areálu FN Motol.

Účastníci se dozvědí více o projekt Itibo, dále jak funguje participace studentů  na chodu nemocnice a jakým způsobem měsíční stáž v Itibu probíhá. Vedle toho, jak vypadá zdravotní péče v Keni, si ale také odnesou poznatek, jak vybrat na trhu to nejchutnější avokádo nebo jak se nenechat hned první den rozsekat mačetou.

Praktické rady pro budoucí zájemce bude doprovázet bohatá zásoba fotografií.

Vytvořeno: 7. 5. 2024 / Upraveno: 13. 5. 2024 / Bc. Luděk Liška