Informace o možnosti získání Proshkovo-Fulbrightova stipendia na Lékařské fakultě Univerzity Minnesota v Minneapolis

Fulbright.gif (20782 bytes)

T h e   J.   W i l l i a m   F u l b r i g h t   C o m i s s i o n

Vážený pan
doc. MUDr. Martin Bojar, CSc.
děkan 2. lékařské fakulty UK
V Úvalu 84
150 00 Praha 5

Praha, 5. ledna 1999

Vážený pane děkane,
v návaznosti na sdělení Fulbrightovy komise v tisku si Vás dovoluji blíže informovat o možnosti získání Proshkova-Fulbrightova stipendia na Lékařské fakultě Univerzity Minnesota v Minneapolis. Toto stipendium bylo zřízeno ve spolupráci s Proshkovou nadací, kterou založila na paměť svého manžela, významného lékaře a československého honorámího konzula, paní Gabriela Proshek.

Stipendium umožňuje každoročně jednomu odborníkovi z oblasti biomedicinských věd podílet se po dobu tří až deseti měsíců na výzkumu, výuce a konzultacích na Lékařské fakultě Univerzity Minnesota (http://www.med.umn.edu) s cílem prohloubit si znalosti v daném oboru. Stipendium není určeno k výuce klinické praxe. Výše stipendia pokrývá životní náklady na univerzitě, cestovné a nezbytné zdravotní pojištění. Nezajišťuje náklady na rodinné příslušníky.

Žadalelé o stipendium musí být občany ČR. Musí pracovat v některém z akreditovaných lékařských oborů nebo v oboru s návazností na biomedicinské vědy (anatomie, genetika apod.) nebo v oborech zaměřených na problematiku zdravotnictví (ošetřovatelství, farmacie, veřejné zdravotnictví). Zájemci o stipendium mohou být pracovníky výzkumných lékařských institucí a lékařských fakult nebo jejich nedávnými absolventy, kteří usilují o rozšíření svých znalostí. Musí mít velmi dobrou znalost angličtiny ověřenou zkouškou TOEFL (Test of English as a Foreign Language). Žádost o stipendium musí být podpořena třemi doporučujícími dopisy. Formulář žádosti o stipendium (viz přiloha) spolu s dalšími podrobnostmi je možno získat na naší internetové stránce http://measure.feld.cvut.cz/fulbright nebo telefonicky na adrese uvedené v závěru dopisu.

Prosím Vás, vážený pane děkane, abyste informoval vhodnou cestou o uvedeném stipendiu připadné zájemce. Termín pro zaslání přihlášek Fulbrightově komisi je 1. února 1999.

Děkuji Vám předem za spolupráci při distribuci informace o tomto prestižním stipendiu.

Se srdečným pozdravem

RNDr. Hana Ripková