Citační analýza 2. LF UK

Praha, 6. 8. 1999

Vážené kolegyně a vážení kolegové,
dostáváte k nahlédnutí údaje o citovanosti prací učitelů a vědeckých pracovníků 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy za období 1994–1998.
Mám za to, že uvítáte rozhodnutí vedení fakulty, které se prostřednictvím našeho ÚVI obrátilo na pracoviště Akademie věd a nechalo vypracovat dnes předkládaný přehled.
Uvědomuji si vaše možné námitky vůči metodice i vůči určitým nepřesnostem, jimiž je takto prováděná citační analýza zatížena. Přesto ji však vítám a věřím, že většina našich pedagogů též.
Uvítáme vaše připomínky, návrhy na zlepšení i zlepšení výtěžnosti příštího kola analýzy údajů v SCI.
Až se setkáte s kritiky a budete pochybnost o tom, jak odpovědět na otázku, zda a co se změnilo na českých lékařských fakultách, vzpomeňte prosím na srovnání výsledků citovanosti publikační aktivity v roce 1994 a 1998.

S přáním hezkého léta

doc. MUDr. Martin Bojar, CSc.

Citační analýza prací pracovníků 2. lékařské fakulty publikovaných v období 1994–1998.

Citační analýza byla na objednávku provedena rešeršním oddělením Knihovny Akademie věd ČR z databáze Science Citation Index. AV ČR poskytuje výstupy z CD-ROM verze, která umožňuje provést citační analýzu podle prvního autora publikace. Pokud autor publikuje na kterékoli jiné pozici než první, vyhledávání se provádí opět podle prvního autora uvedené práce. K citační analýze je potřeba doložit základní bibliografické údaje citované práce.
Vzhledem k tomu, že Ústav vědeckých informací má k dispozici v současné době pouze seznam publikovaných děl za léta 1994–1998, byla citační analýza provedena na toto období.

1994 3
1995 32
1996 66
1997 236
1998 305
Celkem 642

Mgr. Zuzana Dobiašová
Ústav vědeckých informací 2. LF

Ke zveřejnění na web předal Ing. Jan Kucza, tajemník fakulty, 6. 8. 1999.

Vytvořeno: 6. 8. 1999 / Upraveno: 2. 5. 2018 / Administrátor 2. LF UK