Adventní odpoledne ve FN Motol

Zástupci nadace „Umění pro zdraví“, která je neziskovou organizací a sdružuje některé výtvarné umělce z Prahy a též zástupce zdravotníků, dne 8. 12. 1999 oficiálně předala výtvarný projekt realizovaný pro I. dětskou kliniku FN Motol.

V dnešním adventním čase se mnoho lidí zamýšlí i nad osudy postižených a nemocných lidí. Tím cennější je tento dar pro nemocné děti a jejich rodiče, kteří v nemocnici někdy pobývají řadu týdnů i měsíců. Pobyt v nemocnici přináší určité psychické napětí, a proto příjemné, hezké a barevné prostředí pomáhá překonat jak psychickou, tak i fyzickou zátěž.

Tímto výtvarníci významně přispěli k zútulnění prostor na oddělení 3A, kde jsou hospitalizovány v řadě případů děti rehabilitované po těžkých úrazech.

Chtěli bychom tímto poděkovat všem výtvarníkům, kteří se na projektu podíleli a také Radě nadace a popřát ještě hodně dalších úspěšných projektů a zejména sponzorů v dalších letech.

Za I. dětskou kliniku PhDr. Marie Nesrstová

Vytvořeno: 15. 12. 1999 / Upraveno: 29. 11. 2017 / prof. MUDr. Jan Janda, CSc.