Základní informace o Institucionálním plánu na podporu mezinárodní mobility studentů 2. LF

Finanční příspěvek z fakultní části Institucionálního plánu na podporu mezinárodní mobility studentů 2. LF pro roky 2016–2018  (dále jen „IP“) lze použít pouze na realizaci studijních pobytů, mezinárodní vědecké, výzkumné nebo další činnosti v rámci schválených projektů a programů 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze (dále jen „2. LF UK“) nebo Univerzity Karlovy v Praze.

Jedním z hlavních cílů IP je podpora studentské výměny a účast studentů 2. LF UK na mezinárodních studijních a odborných akcích.

1. Cílem IP je finanční podpora zejména pro
    • krátkodobé vědecké nebo výzkumné pobyty v zahraničí,
    • účast na mezinárodních studijních nebo odborných akcích studentů v zahraničí,
    • studium na zahraniční univerzitě, která má uzavřenou bilaterální dohodu s 2. LF UK nebo UK.

2. Zdrojem IP jsou finanční prostředky přidělené Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy (dále jen „MŠMT“) na rozvojové programy veřejných vysokých škol. Proto je důležité upozornit na to, že finanční podpora z IP nemůže být použita na danou akci souběžně s jiným stipendiem či finančním příspěvkem, na kterém se MŠMT také podílí! Tím odpadá např. možnost dofinancování nákladů spojených s účastí na programech Erasmus+ nebo již přiděleného Fondu mobility UK.

3. Ze zdrojů IP lze poskytnout podporu studentovi prezenční formy studia, výjimečně také pedagogickým pracovníkům.

4. Podporu z IP lze poskytnout na úhradu:
    • nákladů na cestu,
    • nákladů na ubytování a stravování,
    • nákladů na zdravotní pojištění (nikoli v případě mezinárodních smluv),
    • nákladů přímo souvisejících se studiem v zahraničí,
  5. Konečný termín pro podání žádosti je stanoven vždy na 1. června příslušného kalendářního roku.
    Žádosti lze podávat na budoucí, právě probíhající i na již uskutečněné zahraniční pobyty v rámci daného kalendářního roku.

6. Finanční podporu ze zdrojů IP lze poskytnout na základě úplné a ve stanoveném termínu podané žádosti spolu s akceptačním dopisem (jako přílohou).

7. Předložené žádosti posuzuje komise hlavního řešitele a rozhoduje o poskytnutí finanční podpory.

8. Priority pro poskytnutí finanční podpory z IP:
    • studium v zahraničí na základě mezinárodní smlouvy o přímé spolupráci,
    • studium na zahraniční univerzitě na základě fakultní smlouvy o přímé spolupráci,
    • účast ve společných doktorských programech s možností prezentace výsledků výzkumu,
    • studium realizované formou „free movers“.

9. Osoba, které byla poskytnuta finanční podpora z IP zodpovídá za její řádné čerpání a hospodárné využívání a je povinna nejpozději do jednoho měsíce od skončení příslušné akce předložit závěrečnou zprávu spolu s doklady, na co byla finanční podpora použita.

10. Administrativní zajištění zabezpečuje Studijní oddělení fakulty – jmenovitě Stanislava Palowska.

Formuláře:

viz též Administrativní postup

Vydáno: 13. 5. 2014 / Poslední aktualizace: 27. 4. 2016 / Odpovědná osoba: Stanislava Palowska