Koordinační oborová rada (KOR) pro specializační vzdělávání

• Teoretickou výuku v souladu s požadavky vzdělávacích programů příslušných specializačních oborů koordinuje Koordinační rada specializačního vzdělávání (KOR).
  • Koordinační rada zpracovává plán teoretické výuky, zejména povinných kurzů, na následující kalendářní rok na základě personálních, materiálních a organizačních možností jednotlivých pověřených organizací a udělené akreditace Ministerstva pro teoretickou výuku tak, aby účastníci specializačního vzdělávání měli k dispozici nabídku povinných kurzů.
  • Plán teoretické výuky pro následující kalendářní rok předkládá Koordinační rada vždy do 31. 10. předchozího kalendářního roku Ministerstvu. Plán výuky zahrnuje povinné kurzy na ukončení základního kmene a povinné předatestační kurzy. Tyto kurzy mohou být ukončeny písemným testem, který zajišťuje organizátor kurzu. Anotované kurzy obsahují kód a název kurzu, odborného garanta, určení kurzu, program, termín a místo konání, kapacitu a výši účastnického poplatku.
  • Plán výuky může obsahovat i další doporučené specializační kurzy před atestací nabízené pověřenými organizacemi podle jejich kapacity.
  • Organizátorem specializačních kurzů může být pověřená organizace, která obdržela akreditaci Ministerstva pro teoretickou výuku. Kurzy mohou být organizovány i ve spolupráci s jinými pověřenými organizacemi, zejména v malých oborech, kde lze očekávat nízký počet účastníků.
  • Pověřená organizace, která specializační kurzy realizuje, vydá účastníkům kurzů potvrzení o absolvování nebo provede zápis do průkazu odbornosti.

Koordinační rada na základě doporučení Specializační oborové rady předkládá rovněž ministerstvu návrhy termínů atestačních zkoušek.

Univerzita / LF Zástupce univerzity / LF Kontakt
1. LF UK prof. MUDr. Jan Škrha, DrSc., MBA,
pověřen specializačním vzděláváním
III. interní klinika – klinika endokrinologie a metabolismu, 1. LF UK a VFN