Erasmus+ na naší fakultě

Do konkurzu se mohou přihlásit studenti denního i doktorského studia naší fakulty, kteří splňují kvalifikační kritéria stanovená RUK.

Studenti jsou pro studium v zahraničí vybíráni v konkurzním řízení, pro které děkan 2. LF UK jmenuje komisi. Hlavním kritériem pro zařazení je vynikající prospěch, dostatečná jazyková způsobilost a kvalitní studijní záměr. Konkurz probíhá na přelomu března/dubna, termín je vyhlášen v dostatečném předstihu na webové stránce fakulty a vývěsce Studijního oddělení.

Studium v zahraničí je integrální součástí vašeho studijního plánu na domácí fakultě, tj. nemůže vést k prodloužení celkové doby studia. Studium v zahraničí je obvykle realizováno formou individuálního studijního plánu (není však povinné).

U doktorandů se předpokládá, že pobyt v zahraničí bude využit na zpracování tématu diplomové práce. Na místo smluvně vyhrazené pro doktorské studium nelze vyslat pregraduálního studenta, naopak je možné po domluvě financovat i pobyty na ostatních místech, podmínkou je však potvrzení, že student bude zahraničním partnerem přijat, a vypracovaný pracovní program pobytu.

Stipendium pro Erasmus+ je možné udělit během studia jedenkrát pro studijní pobyt a jedenkrát pro praktickou stáž – a to v magisterském i doktorském studiu.

Jazyková způsobilost musí být doložena odpovídajícím certifikátem, který je možno nahradit přezkoušením jazykových znalostí na Ústavu jazyků naší fakulty, kde je možné získat osvědčení pro anglický, německý a francouzský jazyk. Pro studium v Polsku, Litvě, Finsku a Norsku postačuje znalost anglického jazyka s tím, že přednost bude dána kandidátům, kteří ovládají národní jazyk. Termíny zkoušek na Ústavu jazyků budou včas oznámeny na vývěsce Studijního oddělení a webové stránce fakulty.

Poslední aktualizace: 27. 2. 2018 / Administrátor 2. LF UK