Daniel Slovák – volební program do akademického senátu

V prvom rade by som sa chcel poďakovať študentom za prejavenú dôveru v prvom kole volieb do AS 2. LF. Keďže spolukandidáta nemám a taktiež mám zatiaľ ukončené iba prvé dva ročníky štúdia, môj volebný program bude asi o čosi kratší než u ostatných kandidátov.

1. Veľmi rád by som sa podieľal na plánovanej zmene kurikula a to hlavne pre prvé dva ročníky. Po pobyte na University of Edinburgh som zistil, že už aj ročníky preklinického štúdia vám vedia poskytnúť kvantum klinických znalostí a laboratórnej práce.
  2. Študenti by sa mali viac zapájať do výskumnej práce v rámci fakulty. Každý študent, či už sa chce v budúcnosti vedeckej práci venovať, či nie, by mal mať s vedeckou prácou skúsenosti, pretože vo svojom budúcom povolaní sa bude musieť riadiť najnovšími vedeckými poznatkami, a mal by sa teda vedieť vo vedeckých prácach orientovať. Chcel by som rozšíriť povedomie študentov o tom, ako je možné sa do vedy na fakulte zapojiť a o dôležitosti tejto činnosti.
  3. Fakulta by mala viac informovať študentov o možnostiach zahraničného štúdia, stáží a ich financovania.

V mojej komunite sa tento rok nachádza naozaj veľa dobrých kandidátov. Pokiaľ sa ma ale rozhodnete podporiť svojim hlasom v druhom kole volieb, budem vám veľmi vďačný.

Vytvořeno: 28. 11. 2016 / Upraveno: 2. 2. 2017 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.