Bližší vysvětlivky k Příkazu děkana č. 2/2001

V příloze Vám zasílám Příkaz děkana č. 2/2001

Prosím, aby si tento příkaz přečetl každý zaměstnanec Vašeho pracoviště a na zadní stranu kopie tohoto příkazu podepsal, že s ním byl seznámen. Podepsanou kopii Příkazu děkana č. 2/2001 prosím vrátit spolu s vyplněným a podepsaným formulářem Plánu dovolené na rok 2001 na Personální a mzdové oddělení děkanátu 2. lékařské fakulty – pí Soukupové.

Dále zasílám: Plán dovolené na rok 2001
Žádám o vyplnění formuláře všemi zaměstnanci Vašeho pracoviště, kteří jsou v trvalém pracovním poměru, ve vedlejším pracovním poměru a pracujících důchodců u fakulty. V tomto plánu dovolené je uvedena veškerá dovolená, která zaměstnancům zbývá k datu 1. 2. 2001. Tato výše dovolené odpovídá údaji na výplatní pásce zaměstnance. V příloze přikládám přehled veškeré dovolené Vašich zaměstnanců a fotokopii výplatní pásky. Každý zaměstnanec si tak může ověřit svůj aktuální stav zůstatku dovolené každý měsíc.
Prosím všechny vedoucí pracovišť 2. lékařské fakulty o spolupráci při čerpání dovolené – zejména u vedlejších pracovních poměrů a pracujících důchodců ve funkcích pedagogů – učitelů vysoké školy, kteří mají uzavřenou pracovní smlouvu do 30. 6. 2001 a budou mít opět přerušen pracovní poměr od 1. 7. 2001 do 30. 9. 2001. Tito pracovníci jsou zvýrazněni na přiloženém přehledu a je nutné, aby si celou nárokovou dovolenou (poslední sloupec Celkem zůstatek) vyčerpali ještě před ukončením pracovního poměru – tedy nejpozději do 30. 6. 2001.
Dále upozorňuji, že dle § 109, odst. 2 ZP je zaměstnavatel povinen určit zaměstnanci, jehož pracovní poměr k témuž zaměstnavateli trval po celý kalendářní rok, čerpání alespoň čtyř týdnů dovolené v kalendářním roce, pokud na ně má nárok. Určenou dobu čerpání dovolené je zaměstnavatel povinen oznámit zaměstnanci alespoň 14 dnů předem. Formulář na určení čerpání dovolené přikládám.

Po vyplnění formuláře Plán dovolené na rok 2001 vraťte zpět na Personální a mzdové oddělení děkanátu UK 2. LF – pí Soukupové: nejpozději do 30. 4. 2001.

Děkuji za spolupráci    Ivana Soukupová
Personální a mzdové oddělení