Doplňující řízení programu LLP-Erasmus

Doplňující řízení – programu LLP-ERASMUS na akad. rok 2008/2009

UK v Praze 2. LF vyhlašuje doplňující řízení pro studium v zahraničí v rámci programu EU LLP-ERASMUS.

Přihlášky mohou zájemci odevzdat písemně na Studijním oddělení fakulty, nejpozději do 7. 4. 2008.

Formulář přihlášky je dostupný na Studijním oddělení nebo webové stránce fakulty.

Doplňující řízení bude probíhat 8. 4. 2008 od 14.30 v Konkurzní místnosti.

Jak se přihlásit o grant Erasmus?

K doplňujícímu řízení se mohou přihlásit studenti denního i doktorského studia naší fakulty, kteří splňují kvalifikační kritéria stanovená RUK.

O zařazení do studia v zahraničí rozhoduje komise jmenovaná děkanem UK 2. LF, hlavním kritériem pro výběr je prospěch, jazyková způsobilost a kvalitní studijní záměr.

Při výběru bude rovněž přihlédnuto k aktivitě při pomoci zahraničním studentům, kteří přijíždějí na naši fakultu v rámci programu Erasmus.

Studium v zahraniční je integrální součástí univerzitního studia a nahrazuje část studia na domácí fakultě. To znamená, že nemůže vést k prodloužení celkové doby studia. Studium v zahraničí je realizováno formou individuálního studijního plánu.

U doktorandů se předpokládá, že pobyt v zahraničí bude využit na zpracování tématu diplomové práce. Pro doktorské studium je smluvně zajištěných 5 míst (Univerzita Komenského v Bratislavě, Karolinska Institutet ve Švédsku, Universita degli studi di Genova a Univerzita v Kielu). Na tato místa nelze vyslat pregraduálního studenta, naopak je možné financovat pobyty i na jiných partnerských fakultách, podmínkou je však jejich souhlas. Doktorské programy je tedy nutno domlouvat předem individuálně se zahraničním spolupracujícím pracovištěm. Konkurzní přihláška doktoranda musí obsahovat potvrzení, že bude zahraničním partnerem přijat a pracovní program pobytu.

Grant Erasmus je možné udělit během studia jen jednou.

Jazyková způsobilost musí být doložena odpovídajícím certifikátem, který je možno nahradit přezkoušením jazykových znalostí na Ústavu jazyků naší fakulty, kde je možné získat osvědčení pro anglický, německý a francouzský jazyk. Pro studium v Polsku, Finsku, Švédsku a Norsku postačuje znalost anglického jazyka s tím, že přednost bude dána kandidátům, kteří ovládají vyučovací jazyk. Ostatní studenti musí před nástupem studia absolvovat intenzivní jazykový kurz (tzv. IPLC).

Přihláška musí obsahovat:

1. Žádost o zahraniční stáž LLP-ERASMUS
    (při použití elektronické formy přihlášky, je nutné ostatní dokumenty doložit do 7. 4. 2008 na Studijní oddělení)
  2. Studijní záměr (stručně, které předměty budou nahrazeny studiem v zahraničí)
  3. Stručný životopis
  4. Jazykový certifikát (viz výše)
  5. Kopie indexu právě studovaného ročníku

Přehled partnerských fakult pro Doplňující řízení 2008/2009

Země Univerzita Studenti denního studia 2. až 6. ročník Studenti postgrad. studia Studenti Bc. Ošetř. Délka stáže měsíce Vyučovací jazyk
Finsko Savonia Polytechnic Health Professions, Kuopio 0 0 2 6 angličtina
Itálie Universita degli Studi di Genova 1 0   10 italština
Itálie Universita degli Studi di Genova 0 1   3 italština
Polsko Medical Univerzity of Gdansk 1     6 polština, angličtina
Polsko Univerzity of Lodž 1     10 polština, angličtina
Slovensko Komenského univerzita Bratislava 1 1   10 slovenština
SRN Christian-Albrechts-Universität zu Kiel 0 2     němčina
Švédsko Karolinska Institutet Stockholm 0 1   12 švédština, angličtina
Celkem studentů 4 5 2
Vytvořeno: 14. 3. 2008 / Upraveno: 6. 2. 2019 / Jana Ocelková, DiS.