LLP – Erasmus konkurz 2013/2014

Vyhlášení konkurzu programu LLP – ERASMUS 2. LF UK

2. LF UK vyhlašuje konkurz pro studium v zahraničí v rámci programu LLP – ERASMUS na akademický rok 2013/2014 (zimní a letní semestr).
Přihlášky do konkurzu se odevzdávají písemně na Zahraničním oddělení děkanátu fakulty, nejpozději do 20. 3. 2013.
Formulář žádosti je dostupný na Zahraničním oddělení nebo na webové stránce fakulty.

Konkurz se koná dne 2. dubna 2013 od 13.30
v Konkurzní místnosti fakulty (přízemí)
.

Jak se přihlásit o grant Erasmus?
Do konkurzu se mohou přihlásit studenti denního i doktorského studia naší fakulty, kteří splňují kvalifikační kritéria stanovená RUK.

O zařazení do studia v zahraničí rozhoduje komise jmenovaná děkanem 2. LF UK.

Kritéria výběru, schválená akademickým senátem dne 17. 12. 2008, jsou zveřejněna zde.

Studium v zahraniční je integrální součástí univerzitního studia a nahrazuje část studia na domácí fakultě. To znamená, že nemůže vést k prodloužení celkové doby studia. Studium v zahraničí může být realizováno formou individuálního studijního plánu.

Grant LLP – Erasmus je možné udělit během studia jedenkrát pro studijní pobyt a jedenkrát pro praktickou stáž.

Jazyková způsobilost musí být doložena odpovídajícím certifikátem, který je možno nahradit přezkoušením jazykových znalostí na Ústavu jazyků naší fakulty, kde je možné získat osvědčení pro anglický, německý, španělský a francouzský jazyk.

Studenti mají možnost před nástupem studia absolvovat intenzivní jazykový kurz (tzv. EILC).

Přihláška musí obsahovat:

1. Žádost o zahraniční stáž LLP – ERASMUS naleznete zde – jako referentku označit – BcA. Dominika Patrovská.
    Ostatní dokumenty je nutné doložit do 20. 3. 2013 na děkanát 2. LF UK, Oddělení zahraničních vztahů – Dominika Patrovská
  2. Studijní záměr (stručně, které předměty budou nahrazeny studiem v zahraničí)
  3. Stručný životopis (je vhodné zvláště zdůraznit, pokud jste pomáhal/a studentům programu LLP – Erasmus a vaši případnou studentskou odbornou a vědeckou činnost – vše doložit potvrzené a písemně)
  4. Jazykový certifikát (viz výše)
  5. Kopie indexu právě studovaného ročníku
  6. Nezbytné je podat též elektronickou přihlášku v internetové aplikaci Erasmus kanceláře RUK zde.

Každý student může podat přihlášky na tři zahraniční fakulty – jednu preferenční a dvě jako náhradní.

Seznam partnerských univerzit najdete zde!

Časový harmonogram konkurzu se jmény přihlášených studentů bude zveřejněn nejpozději den před jeho konáním na webu 2. LF UK a na nástěnkách.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ
Informace ohledně počtu měsíců pobytu, který bude možné každému přijatému studentovi/studentce proplatit, nám zatím RUK nenahlásil. Informace bude zveřejněna dodatečně!

Vytvořeno: 19. 2. 2013 / Upraveno: 11. 1. 2023 / BcA. Dominika Patrovská, DiS.