Přijímací řízení pro doktorské studium v oblasti biomedicíny

Děkan 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze
vyhlašuje pro akademický rok 2014/2015 přijímací řízení

do prezenční a kombinované formy doktorského studia v oblasti biomedicíny

Obory:

1. Molekulární a buněčná biologie, genetika a virologie
  2. Biologie a patologie buňky
  3. Biochemie a patobiochemie
  4. Fyziologie a patofyziologie člověka
  5. Imunologie
  6. Mikrobiologie
  7. Neurovědy
  8. Farmakologie a toxikologie
  9. Lékařská biofyzika
  10. Biomechanika
  11. Gerontologie
  12. Experimentální chirurgie
  13. Preventivní medicína
  14. Biomedicínská informatika
  15. Zobrazovací metody v lékařství

Informace o studijních oborech a předepsaný formulář přihlášky ke studiu lze získat na děkanátě fakulty na Oddělení vědy a doktorského studia u Ivany Tinkové, nebo na www.lf2.cuni.cz/prihlaska-s-prilohou

UPOZORNĚNÍ
Vybraný školitel doktorského studia musí být veden v seznamu školitelů příslušné oborové rady. VÝJIMKU TVOŘÍ OBOROVÉ RADY: Molekulární a buněčná biologie, Genetika a virologie, Mikrobiologie.

Informace o studiu a seznam školitelů jsou dostupné na internetové adrese

Přihlášky ke studiu odevzdejte na děkanát (k rukám pí Tinkové)
nejpozději do 30. 4. 2014!

Přijímací pohovory proběhnou v červnu 2014.
O náhradní termín přijímacího pohovoru může uchazeč požádat jen z velmi vážných důvodů.

Povinné přílohy k přihlášce:

• vyplněná a podepsaná přihláška
  • vyplněná a podepsaná příloha k přihlášce
  • stručný odborný životopis
  • doklad o ukončeném vysokoškolském vzdělání na úrovni magisterského studijního programu (kopie diplomu – nemusí být ověřená, případně potvrzení o studiu, pokud jste v posledním roce vysokoškolského studia)
  • stručná anotace výzkumného projektu
  • doklad o zaplacení poplatku za přijímací řízení (530,– Kč)

Nepovinné přílohy:

• ostatní doklady hodné zřetele (např. přehled dosavadních publikací uchazeče, doklad o státní zkoušce z angličtiny, doklad o vědecké praxi doma či v zahraničí apod.).

Stanovený administrativní poplatek ve výši 530,– Kč lze poukázat prostřednictvím účtu Komerční banky, Bělehradská 131, Praha 6, č.: 37530021/0100, konstantní symbol pro platbu převodem 558 (pro platbu složenkou 379), variabilní symbol 86004. Poplatek lze také zaplatit v pokladně děkanátu.

Bez zaplacení administrativního poplatku a kompletní přihlášky se všemi přílohami nebude uchazeč pozván k přijímacímu pohovoru.
V případě neúčasti v přijímacím řízení se administrativní poplatek nevrací.

Podmínkou pro přijetí do doktorského studia je ukončené vysokoškolské vzdělání na úrovni magisterského studijního programu, a to nejpozději k 1. 10. 2014.

Vytvořeno: 3. 1. 2014 / Upraveno: 20. 2. 2019 / Ivana Tinková