Jen pár slov o Erasmus konferenci

která proběhla v úterý 22. 1. 2008 od 15 hodin ve výukových prostorách fakulty a které se mohli zúčastnit jak všichni zvídaví studenti, tak i aktivní spolupracovníci a zájemci o program Erasmus.

Celkem se dostavilo asi čtyřicet studentů, včetně účinkujících zahraničních studentů. Akce tohoto zaměření se konala na fakultě již podruhé, jen jsme letos dali přednost malé posluchárně, před studentským klubem U Vojáka, kde se konala před rokem. Malé pohoštění s výběrem nealkoholických nápojů sice nemůže konkurovat klubové nabídce řízného piva a lihovin, ale pro velmi kvalitně připravené přednášky je klidné, nezakouřené prostředí přece jenom vhodnější.

Setkání zahájil a dále moderoval Erasmus koordinátor MUDr. Černý, ale o hlavní program se postarali naši hostující studenti, kteří přednesli spoustu informací o historii svých měst, univerzit a o studiu na svých domovských fakultách. Zazněly tak velice zajímavé prezentace Univerzit v Padově, Freiburgu, Montpellier, Lodži a Kaunasu.

Všichni přednášející se maximálně snažili představit „svou“ univerzitu v nejlepším světle, a tak jsme byli svědky „skutečného“ boje s atraktivitou zvučných jmen, kterou svedly například také kolegyně z Lodže a Kaunasu. Jejich vystoupení nepochybně přispělo ke zviditelnění i těchto míst na akademické mapě Evropy.

Mile působil i „spor“ o prvenství Univerzit v Montpellier (založena roku 1220) a Padově (založena roku 1222), kde kolegyně z Padovy „hořce“ litovaly těch dvou promeškaných let...

Domnívám se, že vydařenou součástí setkání byla také diskuse našich studentů (českých i zahraničních) – potenciálních zájemců o studium v zahraničí, kteří měli jedinečnou příležitost zeptat se na vše, co je zajímá, a získat tak informace takříkajíc „z první ruky“.

Po 90 minutách nabitých zajímavými prezentacemi i zábavnými vsuvkami přednášejících jsme všichni odcházeli příjemně naladěni a bohatší o nové informace.

Srdečný dík patří také několika lidem, kteří se podíleli na realizaci a technickém zabezpečení setkání a za zhotovení fotografické dokumentace, jsou to sl. Jana Ocelková, Ing. Josef Hřebík, Jaroslav Frolík a Vlastimil Stárek.

Mám pocit, že akce plně splnila zamýšlený účel, a doufám, že tento pocit není jen můj.
Takže pokud jste se nemohli zúčastnit naší Erasmus konference tento rok, tak na tu příští jste již nyní srdečně zváni.

MUDr. Rudolf Černý, CSc.
fakultní koordinátor programu LLP-Erasmus