Vyhlášení mimořádného konkurzu programu LLP – Erasmus

UK 2. LF vyhlašuje mimořádný konkurz na neobsazená místa na těchto univerzitách:

Itálie
Univerzita Genova, 2 místa
 
Portugalsko
Univerzita Lisabon, 1 místo
 
Francie
Univerzita Montpellier, 1 místo
Univerzita Rennes, 1 místo
 
Německo
Univerzita Düsseldorf, 3 místa
 
Litva
Univerzita Kaunas, 1 místo
 
Polsko
Univerzita Gdańsk, 2 místa
Univerzita Lodž, 4 místa
 
Slovensko
Univerzita Komenského Bratislava, 1 místo
 
Konkurz se bude konat 13. dubna 2009 ve 14.00 v Konkurzní místnosti.
Přihlášky posílejte na děkanát, zahr. oddělení, pí Hřebcová, nejpozději do 12. dubna 2009 do 10.00.

 

Jak se přihlásit o grant Erasmus?
Do konkurzu se mohou přihlásit studenti denního i doktorského studia naší fakulty, kteří splňují kvalifikační kritéria stanovená RUK.
 
O zařazení do studia v zahraničí rozhoduje komise jmenovaná děkanem UK 2. LF.
 
Kriteria výběru, schválená akademickým senátem dne 17. 12. 2008 jsou zveřejněna na webu:
kriteria výběru
 
Studium v zahraniční je integrální součástí univerzitního studia a nahrazuje část studia na domácí fakultě. To znamená, že nemůže vést k prodloužení celkové doby studia. Studium v zahraničí je realizováno formou individuálního studijního plánu.
 
doktorandů se předpokládá, že pobyt v zahraničí bude využit na zpracování tématu diplomové práce. Pro doktorské studium jsou smluvně zajištěna 4 místa (Univerzita v Grazu, Univerzita Komenského v Bratislavě, Karolinska Institutet, Univerzita v Janově). Na tato místa nelze vyslat pregraduálního studenta, naopak je možné financovat pobyty i na jiných partnerských fakultách, podmínkou je však jejich souhlas. Doktorské programy je tedy nutno domlouvat předem individuálně se zahraničním spolupracujícím pracovištěm. Konkurzní přihláška doktoranda musí obsahovat potvrzení, že bude zahraničním partnerem přijat, a pracovní program pobytu.
 
Grant LLP – Erasmus je možné udělit během studia jen jednou.
 
Jazyková způsobilost musí být doložena odpovídajícím certifikátem, který je možno nahradit přezkoušením jazykových znalostí na Ústavu jazyků naší fakulty, kde je možné získat osvědčení pro anglický, německý, španělský a francouzský jazyk. Pro studium v Litvě, Polsku, Finsku postačuje znalost anglického jazyka s tím, že přednost bude dána kandidátům, kteří ovládají vyučovací jazyk.

Přihláška musí obsahovat:

  1. Žádost o zahraniční stáž LLP – ERASMUS zde (ostatní dokumenty je nutné doložit do uvedeného data na děkanát pí Hřebcové)
  2. Studijní záměr (stručně, které předměty budou nahrazeny studiem v zahraničí)
  3. Stručný životopis (je vhodné zvláště zdůraznit, pokud jste pomáhal studentům programu LLP – Erasmus a vaši případnou studentskou odbornou a vědeckou činnost)
  4. Jazykový certifikát (viz výše)
  5. Kopie indexu právě studovaného ročníku
  6. Od r. 2010 je zároveň nezbytná i elektronická přihláška v internetové aplikaci Erasmus kanceláře RUK. Tato aplikace bude dostupná od 1. 3. 2010. Veškeré informace včetně postupu přihlášení do aplikace naleznete zde.
     

Jeden student si může podat dvě přihlášky – jednu preferenční a jednu jako náhradní.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Vzhledem k loňské redukci v objemu finančních prostředků přidělených UK a MŠMT na program LLP – Erasmus přistoupila univerzita v letošním roce k úsporným opatřením. Délka pobytu bude omezena dle množství přidělených financí, max. však na dobu 6 měsíců na jednoho studenta. V případě zájmu o delší pobyt u těch univerzit, kde je nasmlouvaná doba pobytu delší než 6 měsíců, je možno pokračovat ve studiu jako tzv. zero-grant student, tedy na vlastní náklady.

Vytvořeno: 6. 4. 2010 / Upraveno: 11. 1. 2023 / Bc. Kateřina Hřebcová