Opravy a úpravy poslucháren

Opravy a úpravy poslucháren aneb „Jarní úklid“

Až se v novém akademickém roce 2006/2007 ocitnete, ať už v roli studenta nebo přednášejícího, v jedné z našich motolských poslucháren, určitě zaznamenáte několik významných změn. V letošním létě a počátkem podzimu se za finanční podpory Fakultní nemocnice v Motole podařilo uskutečnit již delší dobu plánované opravy a úpravy poslucháren v Motole.

Začneme ne od podlahy, ale z opačného konce – od střechy. Nejprve musela být opravena střecha, aby se nenarušily ostatní navazující práce v interiéru a nedošlo k případným škodám. Kvůli zatékající vodě byl poničen strop ve Velké posluchárně a proto musel být opraven a vymalován současně se stropy v malých posluchárnách.

Došlo i na výměnu lina. Ve Velké posluchárně je položeno nové modré lino a to pouze v dolní části, pod schody, protože na ostatních plochách bylo vyměněno v celkem nedávné době. O něco větší změny doznaly podlahy obou malých poslucháren. Malá pravá dostala červené lino a Malá levá zelené.

Současně s opravami proběhla také běžná provozní údržba jako je oprava vodovodu, umytí oken a natření topení ve Velké posluchárně, zprovoznění všech světel atd.

Ve vybavení poslucháren byla vyměněna všechna promítací plátna včetně zakrývacích oponek a ve Velké posluchárně těžké závěsy zatemnění nahradily okenní žaluzie.

Technické zázemí bylo rozšířeno o nové promítačky, v malých posluchárnách o závěsné a ve velké posluchárně o nové, umístěné kabině technické obsluhy. Navíc je Velká posluchárna připojena pomocí technologie WIFI* k internetu. K tomu byly ještě vyměněny hodiny ve všech třech posluchárnách.

Do okruhu oprav byla zahrnuta také všechna sociální zařízení před posluchárnami. Jejich rekonstrukce byla opravdu důkladná a kdo je znal dříve, dnes je ani nepozná.

Na závěr bych chtěla popřát všem studentům zajímavější studium a všem učitelům pozornější posluchače díky novému příjemnějšímu prostředí poslucháren.

*WiFi (Wireless Fidelity – bezdrátová věrnost) je bezdrátová síť v bezlicenčním nekoordinovaném pásmu 2,4 GHz neboli je to způsob přenosu dat na vlnách rádiových frekvencí.

Ing. M. Cipryánová

Foto V. Stárek