Akce Motoláku

Snad každý z nás si moc dobře pamatuje na pocit, kdy poprvé vkročil do tmavé a úzké chodby motolské nemocnice mezi filtrem A a filtrem B a marně hledal ta zakletá písmena a čísla ze svého rozvrhu jako B22 nebo P11.
Anebo pamatujete se, jak jsme zmateně hledali v suterénu nemocnice, jehož samotné chodby jsou všechny stejně děsivé, cestu do motolské jídelny?

Pro naše současné prváky jsme letos vytvořili program, ve kterém jsme se my, sami už fakultním, nemocničním i jiným životem ostřílení starší kolegové, rozhodli uspořádat pro nové tváře jejich první týden na fakultě trochu netradičně. Tento týden se ponese v duchu „Poznej svoji fakultu“ alias „Welcome week“ a bude složen z exkurzí po teoretických ústavech v Motole a na Plzeňské, burzy učebnic, která se však týká studentů všech ročníků, nejen prváků!

Vyvrcholením poznávacího týdne bude Welcome Party, poprvé s novou fakultní tradicí křestu nových tváří, prváckých duší! Na Welcome Party vystoupí skupina Krocan Orchestra. Součástí party bude i mnoho soutěží a letos se nám dokonce podařilo připravit gril a výčep piva před Dr. Vojáka, takže není třeba se bát nekonečných front na pivo i při účasti přes 200 lidí.
Další novinkou na naší fakultě je Welcome Weekend, který bude obsahovat ukázku důležitých studentských míst v centru města (Karolinum, Klementinum, Celetná a menzy UK).
Jsme nejlepší lékařská fakulta a musíme to dokázat i svým prvákům! Není čas ztrácet čas!!!

Mimoškolní akce se však na naší fakultě nedělají jen pro prváky nebo jen u Dr. Vojáka.
Pro každého, kdo se cítí být tanečně nebo i jinak umělecky nadán, je tu v současné době příležitost stát se členem taneční skupiny 2. LF nebo si nechat své výtvory – obrazy či fotografie – zveřejnit před velkou posluchárnou fakulty.

Prdlý kosti“, název skupiny skvělých tanečníků okolo Soni Kravčenkové i tento rok připravuje výjimečnou taneční show pro Ples 2. LF. Choreografie bude obsahovat prvky baletu, jazzu, modern dance, salsa, street dance, hip hop, break dance, locking, wacking, voguing, wawing, takže si každý, kdo se rád hýbe, určitě přijde na své.
Trénovat se začíná 6. 10. na Kajetánce. Víc info na plakátech!

Po úspěchu z minulého ročníku se k nám opět ve vší slávě vrací MotolArt! Výstava obrazů a fotografií našich studentů a pedagogů je nepopiratelným důkazem, že múza obchází i po naší fakultě. Registrace aktivních účastníků je již v plném proudu a končí 16. 10. Samotná výstava se potom otevře 26. 10. v 18.00 před Velkou posluchárnou v Motole a potrvá dva týdny. Přijeďte se podívat na talenty naší fakulty!

Všechny akce (a ještě mnoho mnoho dalších) pořádá studentský spolek 2. LF – MOTOLÁK.
Pokud tě tento letmý náhled pod pokličku našeho kouzelného hrnce, ve kterém to všechno vře a prská, nadchnul, nebo pokud znáš i jiné ingredience a cizokrajná koření, tak neváhej a staň se členem Motoláku!
První oficiální možnost pro vstup do našeho spolku je již tenhle čtvrtek 1. 10. od 19.00 do 22.00 v průběhu Welcome party u Dr. Vojáka!

První oficiální slet všech členů – Valná hromada – se potom uskuteční v malé pravé posluchárně v Motole 13. 10. 2009 od 17.00.
Přijď a pomoz nám trochu okořenit a dát naší fakultě ten správný říz!

Více informací naleznete na jednotlivých letácích!

Text napsali: Danka Humlová (@email) a Radovan Hudák (@email)

Vytvořeno: 29. 9. 2009 / Upraveno: 15. 11. 2018 / MUDr. Jana Djakow