Informace o průběhu přijímacího řízení pro akademický rok 2016/2017

Vzhledem k rekonstrukci posluchárenského bloku ve FN Motol probíhaly letos písemné části přijímacího řízení v náhradních prostorách na Fakultě strojní ČVUT. Děkujeme vedení této fakulty a jmenovitě paní Renátě Bauerové za vstřícný přístup. Poděkování za hladký průběh a bezchybnou organizaci v nestandardních podmínkách patří všem referentkám Studijního oddělení, dalším zaměstnancům děkanátu 2. LF UK a studentům nižších ročníků, kteří u přijímaček vypomáhali, a dále akademickým pracovníkům, kteří připravovali testy, prováděli dozor v posluchárnách v průběhu písemné části a jako členové komisí se účastnili ústní části přijímacích zkoušek. Děkujeme i všem uchazečům, kteří se chovali velmi disciplinovaně, díky čemuž proběhly hladce i všechny nezbytné administrativní úkony před písemnými testy.

Níže přinášíme informace o průběhu přijímacího řízení do prvního ročníku všech studijních oborů na 2. lékařské fakultě UK v Praze. Informace zahrnují výsledky zohledňující řádný termín a náhradní termín přijímacího řízení pro akademický rok 2016/2017 a jsou potvrzeny jednáním Hlavní přijímací komise fakulty.

Magisterský studijní program Všeobecné lékařství

K přijímacímu řízení bylo přihlášeno 2091 uchazečů. K písemné části přijímacího řízení se dostavilo 1678 uchazečů. K ústní části přijímacího řízení, včetně uchazečů přihlášených na náhradní termín, postoupilo 401 uchazečů. K ústnímu pohovoru se dostavilo 399 uchazečů.

Ke studiu byli přijati všichni uchazeči s lepším umístěním než na 181. místě (umístění odpovídá bodovému hodnocení). Uchazečům, kteří dosáhli bodového hodnocení 213–275 bodů z max. 285 bodů, bude vydáno rozhodnutí s výrokem o přijetí.

Navazující magisterský studijní program Specializace ve zdravotnictví, obor Fyzioterapie

K přijímacímu řízení bylo přihlášeno 203 uchazečů. K písemným testům se dostavilo 172 uchazečů.
Ke studiu byli přijati všichni uchazeči s lepším umístěním než na 30. místě (umístění odpovídá bodovému hodnocení). Uchazečům, kteří dosáhli bodového hodnocení 156–210 bodů z max. 275 bodů, bude vydáno rozhodnutí se stejným výrokem o přijetí.

Bakalářský studijní program Specializace ve zdravotnictví, obor Fyzioterapie

K přijímacímu řízení bylo přihlášeno 331 uchazečů. K písemné části přijímacího řízení se dostavilo 250 uchazečů. K ústní části přijímacího řízení postoupilo i dostavilo se 75 uchazečů s bodovým hodnocením 111–177 bodů z max. 195 bodů.

Ke studiu byli přijati všichni uchazeči s lepším umístěním než na 30. místě (umístění odpovídá bodovému hodnocení). Uchazečům, kteří dosáhli bodového hodnocení 172–232 bodů z max. 255 bodů, bude vydáno rozhodnutí se stejným výrokem o přijetí.

Bakalářský studijní program Ošetřovatelství, obor Všeobecná sestra

K přijímacímu řízení bylo přihlášeno 125 uchazečů. K písemné části přijímacího řízení se dostavilo 85 uchazečů. K ústní části přijímacího řízení postoupilo 73 uchazečů s počtem 51–120 bodů z max. 165 bodů. K ústnímu pohovoru se dostavilo 71 uchazečů.

Ke studiu byli přijati všichni uchazeči s lepším umístěním než na 42. místě (umístění odpovídá bodovému hodnocení). Uchazečům, kteří dosáhli bodového hodnocení 109–167 bodů z max. 225 bodů, bude vydáno rozhodnutí se stejným výrokem o přijetí.

prof. MUDr. Roman Kodet, CSc., proděkan pro studium a akademické kvalifikace

prof. MUDr. Vladimír Komárek, CSc., děkan