Angličtina pro doktorandy

Ústav jazyků ve spolupráci s proděkanem pro vědu a výzkum nově nabízí doktorandům na 2. LF možnost zdarma navštěvovat kurz odborného anglického jazyka English for Academic Purposes. Kurz bude probíhat formou bloku čtyř po sobě jdoucích lekcí jednou týdně a bude také přípravou na povinnou zkoušku z anglického odborného jazyka.

Ze zkušeností našich doktorandů i jejich školitelů v posledních letech vyplývá, že kromě problémů s jazykem na úrovni gramatiky a všeobecných znalostí trápí naše doktorandy i nedostatky v oblasti psané i mluvené komunikace v odborném jazyce.

Ústav jazyků by rád poskytl zázemí a potenciál rodilého mluvčího a připravil pro letošní akademický rok pilotní blok výuky angličtiny. Cílem bude vyjít vstříc doktorandům a jejich potřebám, naučit je komunikovat při oficiálních akcích, prezentovat sebe i své projekty, používat korektní vyjadřovací prostředky v dopisech, e-mailech a jiných dokumentech běžného styku mezi kolegy v jejich oboru.

Součástí bude i návod a praktické tipy pro psaní krátkých i delších odborných textů: cover letter, summary, prezentace, přednáška. Nebudou chybět ani postřehy z oblasti společenské komunikace.

Zkouška z angličtiny, která by měla po kurzu následovat a je pro všechny doktorandy povinná, bude vycházet přímo z tohoto kursu a lektor kursu je zároveň i zkoušejícím. Účast na kursu bude tedy ideální průpravou k jejímu úspěšnému zvládnutí.

Podrobné informace jsou dostupné také na stránkách ÚJ a na fakultním webu v sekci pro doktorské studium. Do kursu je nutné se přihlásit, a to v případě listopadového bloku výuky do 31. 10. 2014. Přihláška je k dispozici opět na stránkách ÚJ nebo 2. LF.

Prof. MUDr. Jan Trka, Ph.D., proděkan pro vědu, výzkum a doktorské studium
Mgr. Eliška Gýnová, vedoucí Ústavu jazyků
Ivana Tinková, Oddělení pro vědeckou činnost a zahraniční styky

Vytvořeno: 24. 9. 2014 / Upraveno: 25. 1. 2018 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.