Univerzita Karlova žádá studenty o pomoc

Univerzita Karlova vyzývá studenty a ostatní lidi dobré vůle, kteří mohou jako dobrovolníci pomoci s odstraňováním následků povodní, aby se přihlásili na dobrovolnické centrum založené společností Člověk v tísni a univerzitou. Kontakt: 271 91 4217 a 271 91 4218; doprava, ubytování, stravování a pracovní pomůcky jsou zajištěny.

Od založení centra (19.8.) bylo již vysláno více než 600 dobrovolníků do nejvíce postižených oblastí (Nové Kopisty, Obříství, Strunkovice, Řevnice, Hlásná Třebáň, Roztoky, Štěchovice apod.). Dobrovolníci jsou též nasazováni v nejhůře zasažených čtvrtích Prahy a podílejí se také na odstraňování škod v nejvíce poškozených objektech veřejných institucí, včetně budov a infrastruktury Univerzity Karlovy.

Vzhledem ke stále se zvyšujícím potřebám postižených oblastí je však již nyní zřejmé, že seznamy dosud přihlášených osob jsou rychle vyčerpávány a v brzké době bude dobrovolníků vážný nedostatek.

viz též: http://www.cuni.cz/index.php?volba=povodne&lng=cze

~~~~~~~~~~~