Věda — orientace — inspirace — kontexty

Letošní Vědecká konference 2. lékařské fakulty nabídne program studentům, vědcům, klinickým lékařům i laikům. Zve organizátor prof. Tomáš Kalina.

Věda pomáhá medicíně, tříbí myšlení a zajímavá pozorování mění v řešitelné otázky. Na letošním ročníku Vědecké konference představíme čtyři vybrané obory v širším medicínském kontextu. Urologii, dětskou hematologii, dětskou neurologiimikrobiologii uvedou vědecké autority naší fakulty, jejich hosté doplní pohled zvenku a následovat budou krátké prezentace mladých vědců – doktorandů o jejich současném výzkumu. (Program je ke zhlédnutí zde.)

Myslíme na všechny skupiny návštěvníků

Tento provázaný koncept jsme zvolili, abychom

• posluchačům bez hlubší znalosti daného oboru usnadnili orientaci v prezentovaných tématech,
  • zkušeným vědcům a klinickým lékařům umožnili nahlédnout hlouběji do oborů kolegů,
  • mladým vědcům nabídli inspiraci metodickou i prezentační a
  • pregraduálním studentům ukázali moderní obraz vědy v medicíně.

Konference je také společenská událost

Při tomto setkání se všichni budeme moci zastavit v běhu povinností, oslavit kvalitu vědy na fakultě a získat nové osobní kontakty důležité pro budoucí spolupráce.

... a budeme i soutěžit

Protože k vědě patří i soutěživost a nezbytnou výbavu vědce tvoří i dobré prezentační dovednosti, připravili jsme několik soutěží. Kromě soutěží o nejlepší přednášku a poster, v nichž rozhodne odborná porota, budou i diváci moci hlasovat o nejlepší prezentaci a jejich všímavost a paměť prověří soutěž o nejpozornějšího diváka.

Srdečně vás zvu a přeji nám všem skvělý konferenční zážitek!

Prof. Tomáš Kalina

Vytvořeno: 22. 9. 2022 / Upraveno: 12. 5. 2023 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.