Ústav tělesné výchovy 2. LF UK

Ústav tělesné výchovy

Sport vás udržuje v kondici, pomáhá vám vést vyvážený životní styl a dává vám skvělou příležitost se pobavit a navázat nové přátelství.
Výuka tělesné výchovy, pohybovách aktivit jako primární či sekundární prevence onemocnění, zimní a letní sportovní kurzy, výuka plavání mají ve výuce lékařských fakult dlouhodobě své specifické postavení.

Zaměření pracoviště

Ústav tělesné výchovy nabízí širokou škálu sportovních příležitostí pro 2. a 3. lékařskou fakultu. Jako student si můžete vybrat aktivity ve formě volitelných předmětů každý semestr nebo sezónu, nebo se můžete stát členem sportovní organizace VSK Medik, která pokrývá velkou část kurzů a workshopů.

Každý sportovní kurz je vyučován pro začátečníky i pokročilé, takže k účasti není potřeba předchozích zkušeností. Je otevřen každému, kdo má pozitivní přístup ke cvičení a kondici.

Naše priority

Pohybové aktivity, uplatňované v prevenci různých onemocnění, se začleňují do teorie a praxe výuky posluchačů lékařských fakult s cílem poskytnout studentům maximum nezbytných informací. Posluchač – budoucí lékař, fyzioterapeut, zdravotník či ošetřovatel – se bude muset ve své praxi vyjadřovat k pohybovým aktivitám a sportovním činnostem z hlediska jejich indikace a kontraindikace a měl by být proto teoreticky i prakticky seznámen s jejich možným vlivem na organismus.

Specifickou výuku doplňuje široká nabídka sportovních aktivit, které nabízíme nejen studentům všech ročníků, ale i našim kolegům – zaměstnancům 2. LF UK v Praze.
Photo: Golf Hostivař

Naše sportoviště

Sportovní kurzy a výuka probíhají hlavně v moderním sportovním centru Univerzity Karlovy v Hostivaři, které nabízí haly, tělocvičnu a další zařízení pro různé sporty včetně fotbalu a jiných míčových her, tenisu, plavání, softballu, aerobiku a dalších.
Kromě vlastních zařízení univerzity využíváme také některá speciální sportoviště v Praze. Nejatraktivnější jsou golfová centra na úzení Prahy, Centrum kontaktních sportů Žižkov, fitness  studio SUN, Esquo Squash Center na Strahově (Esquo - Squash Center Strahov) a lezecká stěna ve sportovním centru ČVUT „Pod Juliskou“.

Prohlédněte si nabídku sportovišť

Týmové sporty a hry

Můžete si vybrat z mnoha her. Míčové klasiky, jako je basketbal, fotbal nebo volejbal, softball, futsal, florbal či ultimate frisbee. Zda se určitý sportovní kurz otevírá v daném semestru, závisí na počtu zájemců.

Prohlédněte si kompletní nabídku

The Žižkov Contact Sport Centre.

Individuální sporty

V nabídce jednotlivých sportů jsou mimo jiné kondiční tréninky, aerobik, atletický trénink a fitness, včetně plaveckých sportů. Z individuálních sportovní her vyučujeme tenis, squash, golf, discgolf, badminton.

Prohlédněte si komletní nabídku

Letní a zimní sportovní kurzy

Zimní sportovní kurzy se zaměřují na výuku sjezdového a běžeckého lyžování, snowboardingu a lyžování. Kurzy se konají jak v lyžařských střediscích v České republice, tak v zahraničí.

Prohlédněte si kompletní nabídku

Letní sportovní kurzy se konají v přírodě, v horských nebo říčních lokalitách České republiky i v zahraničí. Můžete si vybrat z celé řady sportovních aktivit: vodní turistika (turistika), cykloturistika, horská turistika (míchání), horolezectví, kanoistika s tradičním kempováním a rafting.

Prohlédněte si kompletní nabídku

Univerzitní mistrovství a sportovní soutěže

Mezi našimi studenty je mnoho vynikajících sportovců, kteří zastupují univerzitu a fakultu. Naši studenti pravidelně získávají ocenění v různých soutěžích a mistrovstvích v plavání, volejbalu a dalších disciplínách.