IX. motolský den pediatrické radiologie 2019

Motolský den se uskutečnil 6. 6. 2019 v posluchárně 2. LF UK ve FN Motol, organizátorem byla Klinika zobrazovacích metod. Den byl věnován problematice urgentní medicíny, diagnostiky a zobrazení u dětí. Vystoupil Michael Riccabona, profesor oddělení dětské radiologie univerzitní nemocnice v Gratzu, uznávaný mezinárodní expert v této problematice zobrazení s příspěvkem Ultrasound in paediatric emergency situations. Další přednášku přednesla prof. E. Rubešová z dětské radiologie LCPH, Stanford, CA: Trauma končetin u dětí – co neminout. Tento mezinárodní tým předních odborníků doplnily přednášky lékařů týmu dětské radiologie Kliniky zobrazovacích metod a Kliniky dětské chirurgie a Urgentního příjmu dětí 2. LF UK a FN Motol s prakticky zaměřenými tématy postihujícími problematiku denní praxe radiodiagnostika na poliklinice i ve fakultní nemocnici. Témata pokryla problematiku zobrazení traumatu hlavy u dětí (dr. Koukolská), polytrauma na dětském urgentním příjmu (prim. dr. Dissou) a CT polytrauma protokol – Camp Bastion protokol, technické aspekty, zkušenosti (dr. Meliš, Kočí). Jako obvykle byly dopolední i odpolední bloky doplněny kvízy.

Tabulky:

Procentuální zastoupení odborností