Organizace konference Radiační zátěž pacientů při CT vyšetření a problematika jejího stanovení

Významná motolská konference (23. 9. 2008) byla věnována problematice zvyšování radiační zátěže pacientů CT vyšetřením a jejího stanovení. Klinika zobrazovacích metod UK 2. LF v Praze a Fakultní nemocnice Motol iniciovala uspořádání potřebné pracovní konference spolu s Katedrou radiologie a toxikologie Zdravotně sociální fakulty JU v Českých Budějovicích a s Klinikou dětské radiologie Lékařské fakulty MU v Brně a Fakultní nemocnice Brno. Jednání, které bylo součástí projektu MZ ČR, se zúčastnilo více než 130 odborníků z celé republiky spojených profesním zájmem a obavami z narůstající dávky lékařského ozáření ionizujícím zářením.