Listopad 2020

Stipendia POINT UK – deadline podávání žádostí

Program Podpora internacionalizace UK (neboli POINT) podporuje krátkodobé internacionalizační aktivity (o délce maximálně 3 týdny). Studenti a akademičtí pracovníci mohou podávat žádosti o finanční podporu přímo v rektorátní aplikaci IS Věda do 30. listopadu 2020.

Na Karlovku online: Informační den UK proběhne letos virtuálně

Milé uchazečky a uchazeči o studium na 2. lékařské, připomínáme, že i naše fakulta se teď v sobotu 28. 11. zapojuje do akce Na Karlovku online, v rámci níž Univerzita Karlova prezentuje své fakulty. Od 9 do 16 h můžete chatovat se zástupci studentů a studijního oddělení, živý stream o naší fakultě začne v 10.40 hod.

Noc vědců on-line: 2. lékařská se opět zapojuje

Noc vědců – letos kompletně on-line – proběhne v pátek 27. 11. od 17 do 23 hod. Naše fakulta má na programu živě streamované i předtočené přednášky, včetně virtuální prohlídky Ústavu anatomie.

Klasifikon 2020 – deadline přihlašování

Pátý ročník konference o klinických klasifikačních a terminologických systémech a jejich použití v českém zdravotnictví proběhne 2. prosince 2020. Konference bude streamována na YouTube. Ukončení registrace 27. listopadu 2020.

Zkouška z angličtiny pro studenty doktorských programů

Obsazenost termínů zkoušky z AJ pro doktorandy

Science Slam – deadline přihlašování

Nepropásněte přihlašování na letošní ročník Science Slamu, otevřeného všem studentům i zaměstnancům Univerzity Karlovy. Deadline přihlašování je 20. listopadu. Jako inspiraci zveřejňujeme video s vystoupením loňské vítězky dr. Márie Stratilové z 2. lékařské fakulty.

Stipendia DAAD na letní kurzy v Německu – deadline přihlašování

Nabídka stipendií DAAD na letní kurzy v Německu. Uzávěrka přihlášek je 1. prosince 2020.

Seminář Kliniky dětské neurologie

Vzdělávací akce je pořádaná dle Stavovského předpisu ČLK č. 16, je ohodnocena 3 (6) kredity, není třeba se předem registrovat kromě 21. 10 2020 a není vyžadován registrační poplatek.

Conference flyer

On-line konference Semmelweis Clinical – deadline přihlašování

Zveme na konferenci The Semmelweis 250 Clinical Conference, která proběhne on-line (jako webinář přes Zoom) 9. a 10. listopadu 2020. Konference je určena pro lékařské specialisty, doktorandy a pregraduální studenty 4. až 6. ročníků. Deadline přihlašování je 5. listopadu 2020.

4EU+ druhé kolo minigrantů – deadline podávání žádostí

Varšavská univerzita vyhlásila druhé kolo minigrantů, které se v tomto případě vztahují na podporu všech čtyř „flagshipů“ Aliance 4EU+. Žádosti je možné podávat do 5. listopadu.

Zkouška z angličtiny pro studenty doktorských programů

Obsazenost termínů zkoušky z AJ pro doktorandy

Přidat do mého kalendáře