Úspěšný výlet na Ostravsko

Olga Zimmermannová v Ostravě-Vítkovicích

Olga Zimmermannová, doktorandka laboratoří CLIP Kliniky dětské hematologie a onkologie (školitel doc. Jan Zuna) získala ocenění za nejlepší přednášku na XXIII. konferenci dětských hematologů a onkologů České a Slovenské republiky (25. 10. 2013 – 27. 10. 2013, Ostrava). Tématem přednášky s názvem DYNAMIKA VÝVOJE SEKUNDÁRNÍCH LEUKÉMIÍ S PŘESTAVBAMI GENU MLL byl vznik a vývoj preleukemického klonu u akutních leukemií v modelových situacích sekundárních leukémií a leukémií s pomalým nástupem.

Návštěvníci letošní Vědecké konference fakulty si jistě vzpomenou na Olžinu tematicky podobnou úspěšnou přednášku.

Olga úspěch završila získáním ocenění za poster s názvem MULTIREZISTENCE KE KINÁZOVÝM INHIBITORŮM U TEL/ABL-POZITIVNÍ AKUTNÍ LYMFOBLASTICKÉ LEUKÉMIE, vycházejícím z dalšího projektu, na kterém pracuje pod vedením dr. Markéty Kubričanové Žaliové.

Blahopřejeme Olze i jejím školitelům!

-jt-

Vytvořeno: 1. 11. 2013 / Upraveno: 9. 1. 2019 / prof. MUDr. Jan Trka, Ph.D.