MUDr. Eva Jakešová a MUDr. Jiří Šedý, PhD., držiteli mimořádné ceny rektora Univerzity Karlovy

Na zasedání vědecké rady UK v Malé aule Karolina 17. prosince 2009 byly předány tradiční ceny rektora deseti nejlepším absolventům Univerzity Karlovy – šest cen rektora a čtyři mimořádné ceny rektora. Ceny jsou udělovány studentům za vynikající úspěchy ve studiu, vědě, výzkumu či sportovních nebo kulturních aktivitách.

Mimořádnou cenu rektora převzali z rukou rektora prof. RNDr. Václava Hampla, DrSc., dva absolventi 2. LF – MUDr. Eva Jakešová a MUDr. Jiří Šedý, Ph.D.

Gratulujeme!

MUDr. Eva Jakešová
je absolventkou programu Všeobecné lékařství na 2. lékařské fakultě. Během svého studia vynikala s průměrem 1,1 nejen skvělými výsledky, ale především výrazným zájmem o svůj budoucí obor, jímž je gynekologie a porodnictví. Při studiu absolvovala stáž na ambulanci dětské gynekologie pod vedením prof. Jana Hořejšího, na porodním sále gynekologicko-porodnické kliniky a naposledy loni měsíční stáž na univerzitní klinice v německém Regensburgu.

MUDr. Jiří Šedý, Ph.D., vystudoval Všeobecné lékařství na 1. lékařské fakultě, doktorský obor Neurověd na 2. lékařské fakultě a Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě. V průběhu studia se zúčastnil českých i zahraničních grantových projektů, publikoval 30 původních vědeckých prací, je autorem nebo spoluautorem 2 monografií, 7 přehledových článků a dalších 52 publikací. Jeho citační ohlas dle SCI je 19. Za svou vědeckou práci získal celkem 16 ocenění.

Zdroj: i-Forum Univerzity Karlovy v Praze http://iforum.cuni.cz/IFORUM-8382.html

-az-

Vytvořeno: 17. 1. 2010 / Upraveno: 11. 1. 2019 / MUDr. Jana Djakow