Testujeme hlavně pacienty, kteří směřují k hospitalizaci

Lucie Krausová, medička z 6. ročníku, se od poloviny března zapojila do práce na urgentním příjmu pro dospělé ve Fakultní nemocnici v Motole.

„Od poloviny března jsem se spolu s dalšími mediky 2. lékařské fakulty zapojila do práce na urgentním příjmu pro dospělé ve FN Motol. Máme na starost odběrové centrum pro pacienty s podezřením na infekci COVID-19. Nové pacienty zadáváme do systému, navigujeme je na vyšetření a provádíme i výtěry samotné. Vzorky poté odnášíme na oddělení mikrobiologie. Zpočátku jsme testovali zejména pacienty, kteří k nám přicházeli z řad veřejnosti s příznaky respirační infekce, nyní testujeme hlavně pacienty, kteří směřují k hospitalizaci nebo mají naplánované vyšetření vyžadující pobyt na kterémkoli oddělení FN Motol. Troufám si říct, že nás každý den na urgentním příjmu učí týmové práci, navíc jsme v rámci tohoto oddělení blízko i jiným zajímavým případům ve dne i v noci!“

Vytvořeno: 3. 4. 2020 / Upraveno: 16. 4. 2020 / Mgr. Ing. Tereza Kůstková